Zenit näitas klassi06-04-2016

crazenlai

Kahes viimases VTB Ühisliiga mängus tugevatelt vastastelt normaalaja lõpuks viigi välja mänginud BC Kalev/Cramo sai täna Peterburis hävitava kaotuse, kui Zenitile jäädi alla 69:101. Vaid ühes selle hooaja mängus on saadud suurem, 33-punktiline kaotus. See oli Kalevile 20. kaotus 7 võidu kõrvale, ent lootus Nymburki järel paremuselt teise mitte-Venemaa klubina lõpetada on veel elus.
Tänane mäng oli kahjuks sisuliselt tehtud juba esimese veerandaja järel, mille Zenit võitis 30:10. Vastased tabasid avaveerandil viis kaugviset seitsmest, Kalev null viiest. Lauavõitlus Zenitile 15:3, seejuures sai Kalev oma esimese kaitselaua kätte alles 10. minutil – sedavõrd efektiivne oli vastaste ründemäng… Teise veerandaja esimene pool kuulus küll täielikult Kalevile, 16:2 vahespurdiga vähendati kaotusseis vaid 8-punktiliseks, ent taas hakkas paukuma Ryan Toolsoni püss. Avapoolajal viis kaugviset tabanud, eelmised kaks hooaega Malaga Unicajas mänginud mees aitas vastased mõõnast üle ja poolaja lõpuks oli vahe 15 punkti. Kolmandal veerandajal oli väiksem vahe 12, kuid veerandaja lõpuks juba 21 punkti ja neljanda veerandaja ainus intriig meie poolt vaadates oli, kuidas vältida hooaja suurimat kaotust.
Oma tänavuse Ühisliiga-hooaja punktirekordi teinud Rain Veideman kogus 20 punkti. Rolands Freimanis lisas 16 ja Shawn King 10 punkti. Toolson panustas 31, Kaspars Berzins 20 punkti.
Vastased võitsid laua 41:25, tabasid kaugelt 10/19 (Kalev – 6/14) ning teenisid vabavisetest Kalevist 12 punkti enam.
Nädala pärast võõrustab Kalev Saraatovi Avtodori.