ZENIT JA DEMONTE HARPER PÜHAPÄEVAL TALLINNAS21-04-2017

Единая Лига ВТБ 2015/2016, «Зенит» — «Калев Крамо»

BC Kalev/Cramo peab sel pühapäeval kell 17 selle hooaja viimase mängu VTB Ühisliigas. Vastaseks on võimas Peterburi Zenit, keda senises üheksas omavahelises kohtumises pole veel õnnestunud võita (tõsi, mitu kohtumist on olnud tasavägised). Teatavasti on just Zenit see meeskond, kes “napsas” Kalev/Cramo ridadest meie selle hooaja ühe säravaima mängija Demonte Harperi. Harper on seni pidanud Zeniti eest viis mängu, panustades keskmiselt 11 punkti ja 3,2 korvisöötu ning taaskohtumine temaga saab kindlasti olema üks mänguõhtu kõrghetkedest. Oluline on arvestada, et omaaegse Venemaa koondise supertähe Vassili Karasjovi juhendatav meeskond on VTB-liiga põhiturniiri teise koha juba kindlustanud, seega on Kalev/Cramol hea võimalus tippmeeskonda üllatada.
Zeniti selle hooaja suurim staar on peatreeneri poeg Sergei, kes Ühisliigas kogunud keskmiselt 16,4 punkti mängu kohta. Kahekohalise keskmise punktisumma on kogunud ka jänkid Ryan Toolson ja Kyle Landry, serblasest OM-hõbe Stefan Markovic ning Läti koondise liidrite hulka kuuluv Janis Timma. Ent klubisse kuuluvate Euroopa korvpalli suurnimede loetelu ei piirdu isegi selle loeteluga. Meenutagem, et kui Zenit oktoobris Kalevist kodus jagu sai, olid põhilised pahanduse tegijad jänki Aaron White ning venelased Artjom Vihrov ja Anton Puškov, hiljem liitus klubiga jõuline nigeerlane Trevor Mbakwe, kes eelmisel hooajal esindas Tel Avivi Maccabit.
Lisaks VTB-liigale, kus Zenit jahib vähemalt finaalipääsu ning on hooaja jooksul vähemalt korra jagu saanud kõigist vastastest, sh CSKAst, osaleti ka Euroopa tugevuselt teises klubisarjas EuroCup, kus piirduti veerandfinaaliga.

Kommenteerimine keelatud.