VTB Ühisliiga avavoorust paraku kindel kaotus04-10-2015

freimanis_palliga_peakohal

Kolmandat aastat järjest ei suutnud BC Kalev/Cramo VTB Ühisliigat võiduga alustada. 12 aastat järjest Tšehhimaa meistriks tulnud ja uue hooaja eel meeskonda värvikate uute meestega täiendanud BC Nymburk sai kodusaalis hinnalise, kuigi mitte just ootamatu 79:65 (44:34) võidu. Ronalds Freimanis panustas 14 punkti ja 9 lauda, Josh Boone 14 punkti ja 6 lauda, Brandis Raley-Ross 10 punkti ja 8 lauda ning ja Sten Sokk 10 punkti ja 5 korvisöötu. Paraku tegi tagapaar Sokk-Ross kokku 9 pallikaotust. Gregor Arbet viskas kõik neli viset mööda ja jäi nullile. Janar Soo mängu ei sekkunud.

Võitjate parimad olid eelmisel hooajal Pieno žvaigždėsis mänginud (ja Kalev/Cramo vastu Balti liiga mängus vaid 7 punkti visanud) Michael Dixon (19 punkti, 6 korvisöötu), kevadel Kreeka liigas pronksi võitnud Julian Vaughn (12 punkti, 6 lauda), Itaalia teises liigas mänginud Howard Sant-Roos (11 punkti, 5 lauda), Tšehhi U20 koondise liider Martin Peterka (8 punkti, 5 lauda) ning Belgia koondislane Maxime De Zeeuw (7 punkti, 10 lauda). Kalevlastele said saatuslikuks 19 pallikaotust (vastased – 10), soovida jättis ka vabavisketabavus (10/17). Nii lauavõitluses kui väljakult tehtud visete tabavuses oldi laias laastus võrdsed.

Kuigi eelmisel hooajal oli Kalev/Cramo Nymburkist nii kodus kui võõrsil võrdlemisi kindlalt jagu saanud, oli juba ammu enne mängu selge, et seekord on soosikuks ikkagi kodumeeskond – seda reetis vastaste tugevate täiendustega koosseis. Nagu protokollist (ehk ülaltoodud numbritest) näha, ei vedanud Nymburki uued mehed meeskonda alt, erinevalt näiteks meie Marco Killingsworthist, kelle tänaseks panuseks jäi 3 punkti.

Kodumeeskond haaras initsiatiivi juba avaveerandi teises pooles, kui seisult 8:8 tabasid kaugelt Chasson Randle ja Vojtěch Hruban ning alguse sai 18:5 spurt. Avaveerand kodumeeskonnale 26:13. Teise veerandaja alguses vastaste hoog jätkus ja vahe kasvas 15-punktiliseks (33:18), misjärel Kalev sai enesekindluse mõneks ajaks tagasi ning vastas 15:5 vahespurdiga, misjärel Nymburk juhtis vaid 38:33. Poolajaks kasvas vahe siiski taas 10-punktiliseks.

Teise poolaja alguses tabas kaks korda Boone, Freimanis lisas kolmese ja vahe kahanes tas viiele punktile, ent kolmanda veerandaja teine pool kuulus taas kindlalt kodumeeskonnale. Dixoni kahe kaugviske toel spurditi 9:0, rebiti ette 63:49 ja hoiti sestsaadik kahekohalist eduseisu kuni mängu lõpuni.

Teistes tänastes mängudes alistas Volgograd võõrsil Tbilisi 110:67 (Tony Mitchell 27, JaJuan Johnson 25; kaotajatele Darius Carter 16 punkti), Nižni Novgorod võõrsil VEFi 87:75 (Maksim Grigorjev 19, Victor Rudd 15; Francisco Cruz 18, Ludvig Hakansson 15) ja Himki sai kodus suurte raskustega jagu Saraatovi Avtodorist 87:81 (Tyrece Rise 30; Malcolm Armstead 29). Nädala pärast kohtubki Kalev/Cramo võõrsil Avtodoriga.