VTB Ühisliiga alustab04-10-2013

Leedu - Suurbritannia 80:69

Homme saab Krasnodaris alguse VTB Ühisliiga viies hooaeg ning hooaja avamängus kohtuvad liiga üks suurfavoriite Krasnodari Lokomotiv-Kuban ja BC Kalev/Cramo. VTB liigat võib kindlasti üheks Euroopa tugevaimaks liigaks pidada, seetõttu on äärmiselt oluline, et Eesti korvpalli Kalev/Cramo näol seal ka esindatud on. Muide viimasel hetkel selgus, et VTB liigas ei võeta kasutusele ka osasid reeglite uuendusi ehk jätkatakse vanade reeglitega.
Meeskond lendas Krasnodari poole teele täna hommikul ning juba õhtul tehakse kohapeal ka kerge treening. Mäng algab homme Eesti aja järgi juba kell 13 päeval ning mäng jõuab Eesti televaatajateni Tallinna TV vahendusel.
Peatreener Alar Varraku sõnul on kõik kaasa lennanud mehed mänguvalmis. Koju jäi vaid Kristo Mangelsoo, kes tegi esiliiga mängus hüppeliigesele veidi liiga. Põletavaim küsimus on ilmselt korvpallisõprade jaoks ka kuidas lappida Kreekasse lahkunud Gregor Arbetist vabaks jäänud auku. „Lõplikku otsust täna me teinud pole. Seitsmendat välismängijat tänaste plaanide järgi siiski ei tule,“ täpsustas Varrak. „Vaatame rahulikult kust esimestes mängudes kärisema hakkab ning seejärel teeme otsuseid. Kui keegi täielikult põrub, tuleb edasi mõelda.
Samas on selge, et 11 mängijaga tervet hooaega, arvestades mängude arvu ja võimalikke vigastusi, me vastu ei pea Seepärast soovime eestlaste seast leida sobivat lisajõudu aga kerge see pole. Juba rendile antud mängijaid me samas ka kindlasti kergekäeliselt tagasi kutsuda ei taha, kuid loomulikult on see üks võimalik lahenduskäik. Me eesmärk oli ikkagi Martinile ja Toomasele anda võimalus kandvat rolli mängida terve hooaeg,“ sõnas Varrak.
„Vastane on loomulikult homme äärmiselt keeruline, kuna tegemist on liiga ühe favoriidiga. Mängisid hiljuti Gomelski turniiri ning võitsid poolfinaalis Tel Avivi Maccabit ca 10 punktiga ja kaotasid finaalis Moskva CSKA meeskonna ligikaudu sama vahega, kuigi 5 minutit enne mängulõppu oli veel seis viigis. Neil on hooajaks kõrged eesmärgid ka Euroliigas,“ sõnas Varrak enne äralendu.
Mida kujutab aga Krasnodari Lokomotiv-Kuban (ja ka kõik teised VTB meeskonnad) endast täpsemalt seda saab teada värskest ajakirjast Basketball:
Mullu VTB liigas hõbeda võitnud ja Eurocupi kinni pannud meeskonnaga pole Kalev/Cramo kunagi kohtunud. Meeskond jäi kahe hooaja vahel ilma oma senisest suurimast staarist Nick
Calathesest, sest kreeklane tegi euromängudes nii häid sooritusi, et värvati NBAsse. Ent lahjemaks pole võistkond ilmselt jäänud, sest uued täiendused on pea sama nimekad – Horvaatia koondises EMil väga häid mänge teinud Krunoslav Simon (28 a, 197 cm) ja 215mängulise NBA kogemusega tagamees Marcus Williams (27, 191) mängisid mullu Málaga Unicajas. Mõlemad on head kaugviskajad. Ülejäänu osas on koosseis mullusega võrreldes muutumatu – tuumiku moodustavad EMil võrratu esituse teinud Mantas Kalnietis (fotol, 27, 195), tema kaasmaalane Simas Jasaitis (31, 202), varem Partizani ja Panathinaikose särgis Euroliigas mänginud väga jõuline tsenter Aleks Marić (28, 211) ning kogenud tagamees Sergei Bõkov (30, 190). Jänkidest on klubis veel NBAs 173 mängu kirja saanud Derrick Brown (26, 203) ja Maccabi koosseisus 2011. aastal Euroliiga finaali jõudnud 120kilone Richard Hendrix (26, 204).

Tekst: Kristo Raudam, Janar Filippov (Ajakiri Basketball)
Foto: Siim Semiskar

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.