Volgogradi vallutama21-11-2015

AL_L9842

BC Kalev/Cramo püüab täna kangelaslinnas Volgogradis kaotusteseeriale punkti panna. Kohalik Krasnõi Oktjabr alustas hooaega ambitsioonikalt ja värbas mitu nimekat meest: neli hooaega NBAs (keskmiselt 5,4 punkti) mänginud Jordan Hamiltoni (24, 201); eelmisel hooajal Jenisseis mängides kogu VTB-liiga parimaks söötjaks (keskmiselt 9,2!) kerkinud D.J.Cooperi (24, 183), kes jõudis kevadel pärast VTB-hooaega ka Panathinaikoses mängida ja Kreekas hõbeda võita; Tony Mitchelli (26, 198), kes mängis eelmisel hooajal Itaalia liigas Trento klubis ja kerkis seal SerieA ülekaalukalt kõige resultatiivsemaks mängijaks (20,7) ja põhihooaja MVPks; Purdue ülikoolis hiilgava karjääri teinud ja 2011.aasta NBA drafti esimeses ringis valitud JaJuan Johnsoni (26, 208), kes eelmisel hooajal mängis Istanbuli Besiktasis ning võimsa kehaehituse ja hea kaugviskekäega R.T. (Richard Thomas) Guinni (24, 208), kes on 2013.aasta Kreeka meister ja mängis eelmisel hooajal Türgi keskmike hulka kuulunud Konyasporis. Lisaks neile liitusid meeskonnaga kauaaegne Venemaa koondise tsenter Dmitri Sokolov (30, 214) ja viimased neli hooaega Jenisseis mänginud Vjatšeslav Zaitsev (26, 191), kes mullu Tallinnas Kalev/Cramo vastu 18 punkti viskas.
Nimetatutest on aga Mitchell juba klubist lahkunud ja sõlmnud lepingu Madridi Estudiantesiga.
 
Klubi peatreeneriks värvati esmalt ukrainlane Kirill Bolšakov, kuid oktoobri lõpus vahetati ta välja legendaarse Dirk Bauermanni vastu.
 
Kui eelmisel hooajal sai Kalev/Cramo Oktjabrist nii kodus kui võõrsil napilt jagu, siis tänavu – vähemalt vastase koosseisu põhjal – võiks võitu (eriti võõrsil) kõvaks saavutuseks pidada. Siiski tundub, et Oktjabr ei ole seni võimetele ja ambitsioonidele vastavat mängu käima saanud. EuroCupi alagrupiturniiril ollakse kuue vooru järel ühe võiduga viimasel kohal, VTB-liigas on kaheksast mängust võidetud neli, viimati alistati lisaajal Nymburk.
 
Oktjabr mängib resultatiivselt (keskmine skoor – 89 punkti, Kalevil – 69), mängus tehakse keskmiselt 25 kaugviset (seda on isegi rohkem kui Kalevil) ja 14 pallikaotust (Kalevil seni – 17).
Meeskonna suurimateks skooritegijateks on seni olnud (lahkunud Mitchelli järel) Johnson keskmiselt 19 punkti ja 7 lauapalliga (viimati Nymburki vastu koguni 25+11), Hamilton keskmiselt 18 punkti ja 8 lauapalliga, Cooper keskmiselt 13,5 punkti ja koguni 11 korvisööduga (Nymburki vastu 24 punkti, 7 lauda, 14 söötu!) ning Guinn ja Zaitsev keskmiselt 8 punktiga.
 
Mäng ja ülekanne Tallinna TVs algab kell 16. Pöidlad pihku!

  1. RD jr hooaeg on minu leimmk ka Allys. Hakkasin vaatama, pole nii ull fcldse, kui paljude teiste menuseriaalide algus. Pe4ris hoogne. Ma just lf5ppu ei viitsind vaadata, kui peamised naljamehed olid e4ra le4ind, siis le4ks igavaks.See fcks Futurama film, mida ma ne4gin, on igav. Ma ei tea, kas viitsin teisi vaadata.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.