Võimas võiduseeria sai lõpu23-05-2016

timmu_yllatus

Meistriliigas seni võidult võidule marssinud Kalev/Cramo vägev seeria sai läbi. Finaalseeria kolmanda mängu võitis Tartu Ülikool/Rock 75:68 (38:44). Kalevile sai saatuslikuks neljanda veerandaja algus, kui meeskonnasisene keemia lakkas olemast, mäng muutus individualistlikuks ning tartlased suutsid viie minutiga teha 9:0 vahespurdi ja rebida ette 64:59. Kolm minutit enne lõppu tabas Gregor Arbet kaugviske seisuks 69:64.

Järgmised kaks ja pool minutit olid mõlemad meeskonnad kuival, seejärel vähendas Freimanise kaugvise vahe vaid kahepunktiliseks (mängida jäi vaid 31 sekundit). Tanel Sokk ja Tanel Kurbas olid vabaviskejoonel kindlad, Rain Veidemani viimased ponnistused aga luhtusid ning Rock suutis publiku emotsioonid taevasse tõsta ja 4:0 seeriavõiduks mõttes valmis olnud kalevlased maa peale tagasi tuua.

Loodetavasti annab see kaotus meie meeskonnale järgmiseks mänguks kõvasti inspiratsiooni ning – mis peamine – nüüd on võimalik seeria võidukalt lõpetada kodusaalis!

Tanel Sokk ja Brian Harper kogusid võitjate poolel 11, Janar Talts ja Evaldas Žabas 10 punkti. Kalev/Cramole tõi Shawn King 19 punkti ja 12 lauapalli, Rolands Freimanis lisas 11 ja Rain Veideman 10 punkti. Kalev võitis küll ründelauad 11:6 ja tegi vähem pallikaotusi (8:10), ent täiesti liimist lahti oldi kaugviskejoonelt – tehti 32 kaugviset, sisse kukkus 6 (Curry 0/6, Arbet 2/11). Rock tabas kaugelt 6/19, seejuures teisel poolajal 6/12!

Seeria jätkub Tartus juba kolmapäeval, mil meie Rain Veideman teeb Meistriliigas oma karjääri 200. mängu.