Võimas mäng, napp kaotus28-03-2016

IMG_8922

BC Kalev/Cramo näitas nüüd, kus play-offi pääsemise lootused on kustunud ja pinged maas, et suudab Venemaa superklubidele vastu hakata küll. VTB Ühisliigas teist kohta hoidva Kaasani UNIKSi vastu suutis Kalev neljanda veerandaja lõpus teha 12:1 spurdi ja viia mängu lisaajale, kus saadi lõpuks siiski napp kaotus 84:89 (35:45, 75:75).
Gregor Arbetilt täna 19 punkti, Rolands Freimanis lisas 17 ja Shawn King korraliku kaksikduubli – 14 punkti ja 14 lauda. Vastaste poolel andsid ülivõimsa kontserdi Keith Langford ja Anton Ponkrašov. Mõlemad kogusid 30 punkti, Langford seejuures ainuüksi lisaajal 9! Ponkrašov, kel jäi isiklikust rekordist puudu vaid kaks punkti, sai lisaks kätte 10 lauda ja andis 7 korvisöötu.

Kalev tabas 26 kaugviskest 13, kogus vastasega võrdselt ründelaudu, tegi suhteliselt vähe (12) pallikaotusi. Vabavisetest sai Kalev 7 punkti, vastased – 22.
***
Kalev alustas hästi. Avaveerand lõpetati 7:2 spurdiga (neli punkti Martin Dorbekilt) ja asuti juhtima 19:16. Teisel veerandajal kasvas eduseis kuue-punktiliseks, ent veerandaja lõpus tegid vastased 11:0 vahespurdi, said ette 30:39 ja püsisid ees mängu lõpuni.
Mängu ilusaimad hetked jäid teise poolaja algusse, kui Sten Soku ja Rolands Freimanise kaugvisetest tegi Kalev 9:0 vahespurdi ja vähendas vahe ühele punktile. UNIKS kasvatas edumaa taas seitsmele, 47:54, kui kordamööda tabasid Keith Langford ja Anton Ponkrašov, kuid Shawn Kingi ja Gregor Arbeti korvidest vähenes vahe taas minimaalseks. Viimasele veerandajale mingi UNIKSi eduseisus 59:65.

Neljanda veerandaja keskpaigaks oli vahe kärisenud 9-punktiliseks (61:70) ja miski ei ennustanud sensatsiooni. Ehk lubasid Arbeti kaks korvi esialgu vaid loota nn. ilusat kaotust. Igatahes kolm ja pool minutit enne mängu lõppu oli vahe jätkuvalt seitse – 66:73. Siis aga tabas Freimanis kaugelt, vastased eksisid, Freimanis tabas veelkord, vastased eksisid uuesti ning 1:41 enne mängu lõppu viis Sten Soku tabav kaugvise Kalevi juhtima 74:73!

Langford eksis, vastased said ründelaua endale, Langford üritas uuesti ja võeti veaga maha. Sellises seisus viskas superstaar mõlemad vabavisked mööda ja 19 sekundit enne lõppu kasvatas Freimanise vabavise eduseisu kahepunktiliseks, 75:73. Hetk hiljem tabas Langford korvi alt – selleks ajaks oil UNIKS juba ligi viis minutit väljakult nulli peal olnud. Kalevil oli lõpusekunditel võiduvõimalus, ent vastased suutsid kaitses lõpuni seista. Mäng läks lisaajale.

Pausi ajal ennast taas kogunud Langford kerkis nüüd vastaste sangariks, kogudes lisaajal koguni üheksa punkti. Sellisele ilutulestikule väsinud kalevlased vastu ei saanud. Pressikonverentsil kiitis Alar Varrak meeste kvaliteetset kaitsemängu, kuid tõdes, et vastaste tagapaari vastu oli nende pikkuse tõttu raske leida häid matsh-up’e. “Lõpus oli võimalus, kuid kõigepealt Gregor libises ja kukkus ning Langford tabas viigistava viske. Seejärel ei õnnestunud meil pick&roll ja lõpusekunditel libises Martinil pall käest. Ent sellise mänguga, mida oleme näidanud viimased kuu aega, võinuksime muidugi nii eurosarjas kui VTBs kaugemalt jõuda, kui reaalsuses.”

Kalev/Cramo ja UNIKS on erinevates sarjades omavahel nüüdseks pidanud 12 mängu, neist ühe on Kalev võitnud. Kaotustest oli tänane aga kõige napim. Seega, vähemalt tänase mängu põhjal võib spekuleerida, et kalevlaste võimed lubanuks esikaheksasse püüelda küll.