Võimas CSKA näitas kõrget taset22-02-2016

IMG_9642

BC Kalev/Cramo andis meeldivalt rohkearvulise publiku ees VTB Ühisliiga liidrile ja kuuekordsele meistrile Moskva CSKAle igati väärika lahingu. Kuulus vastane Kalevile omakorda mingit hinnaalandust ei teinud ja võitis 105:78 (48:40).

CSKAle oli see VTB liigas 19. järjestikune võit, millega nad püstitasid ka liiga rekordi. Rekordi püstitas ka CSKA 30-aastane tagamängija VItali Fridzon, kes esimese mängijana liiga ajaloos jõudis 1500 punktini. Täna temalt 10, kokku 1504 (145 mängu).

Kalevi (ja kodupubliku) jaoks jäid mängu magusaimad hetked teise veerandaega, mil 7-punktilises kaotusseisus tabati järjest kolm kaugviset ja viigistati seis 30:30-le.

Vahe kärises lõpuks küll üsna suureks, ent veel kaks minutit enne kolmanda veerandaja lõppu juhtis CSKA vaid kuue punktiga. Järgnes aga mängu käiku murrangu toonud 90-sekundiline periood, mille jooksul vastased tegid 9:0 spurdi, rebisid 15 punktiga ette ja lisasid neljanda veerandaja alguses nelja minutiga veel 11:2 spurdi, kasvatades edu hoobilt 23 punktile.

Sestsaadik jäid päevakorda küsimused, kas Kalev suudab lahkuda platsilt napima kaotusega kui veebruari alguses CSKAd võõrustanud Kaunase Žalgiris (59:94) või ehk suudetakse koguni ületada senine CSKA vastu näidatud tipptulemus ehk „miinus 21“.

Nando De Colo tabas väljakult 7/8 ja tõi võitjaile 17 punkti, lisaks 5 korvisöötu. Veel viis mängumeest kogusid kahekohalise punktisumma. Miloš Teodosic sai vastaste poolel puhkepäeva, meil puudus seljavalu tõttu Sten Sokk.

Kalev/Cramo poolel tegid suurepärase esituse Morris Curry ja Rolands Freimanis, kes viskasid Kalevi esimesest 27 punktist koguni 24. Lõpuks Currylt 23 punkti ja 9 söötu, Freimaniselt 20 punkti Shawn King ja meeldivalt üllatanud Sten Olmre lisasid 10 punkti, Erik Keedus 9.

Kalev sai kätte 11 ründelauda, vastased 7, ehkki seda saavutust pole mõtet ka väga ületähtsustada, sest vastastel võõrasse lauda eriti asja ei olnudki – nad tabasid väljakult lausa 63%-liselt, teisel poolajal seejuures 21/29 ehk 72%-liselt. Kalevi visketabavus oli 44% (teisel poolajal – 38).