Võimas – 3:1!25-05-2016

veidlai

BC Kalev/Cramo tõestas, et eelmise mängu kaotuse näol oli tegemist kas ebaõnne või taktikalise käiguga, et võita tänavune meistritiitel kodusaalis, tuhandete fännide silme ees. Finaalseeria neljandas mängus ei lubatud TÜ/Rocki kordagi juhtima ja võideti kindlalt 77:62 (32:25). Mäng otsustati ära kolmandal veerandajal, mil Kalev tabas lähiviskeid 4/5 ja kaugviskeid 6/10 (!) – Kalev võitis III veerandaja 26:16 ning hoidis neljandal veerandajal kättevõidetud edu eriliste probleemideta.
Oma Meistriliiga-karjääri 200. mängu pidanud Rain Veideman tähistas juubelit tõelise ilutulestikuga, kogudes 25 punkti – see on tema isiklik finaalmängude rekord – senine (23 punkti) pärines juba 2010.aastast. Rolands Freimanis lisas vägevad 23 punkti ja 8 lauda, kolmandana kogus kahekohalise punktisumma (10) Mario Delaš. Tartule tõi Evaldas Zabas 15 punkti.
Kalev tabas kaugelt 10/27 (Rock vaid 4/19), võitis ründelaua 7:2 ja tegi 11 pallikaotust vastaste 15 vastu.
Kalev alustas mängu võimsalt, asudes viiendal mänguminutil juhtima 8:0. Rock eksis esimesel kuuel viskel, kuid tuli mängu kiiresti tagasi, vähendades kaotusseisu peagi ühepunktiliseks. Teise veerandaja alguses laksas Arbet kaugelt 22:15, kuid kaks kolme-punkti-rünnakut vastastelt kahandasid vahe taas minimaalseks. Siis läks hoogu Veideman, kes tabas lühikese aja jooksul kolm korda. Kalev sai ette 32:23 ning võitis poolaja 32:25. Teise veerandaja viimase kaheksa ja poole minutiga tabas Rock seejuures vaid 2/11.
Kolmas veerandaeg, nagu öeldud, sai ses mängus otsustavaks – kui Taltsi ja Gert Dorbeki visked vähendasid esteks vahe kuuele, järgnes Kalevi halastamatu 14:0 spurt (Freimaniselt 8), misjärel seis oli 53:33. Tartlased võitlesid lõpuni, kuid väiksemaks kui 12 punkti vahe enam ei sulanud.
Finaalseeria viies ja loodetavasti viimane mäng toimub reedel Saku Suurhallis. Tulge kohale ja tervitage-tänage-õnnitlege oma lemmikuid suurepärase hooaja puhul!