Viimase sekundi viskest…04-11-2015

varaark

BC Kalev/Cramo mängis Bulgaarias Botevgradis FIBA Europe Cup sarja teise vooru mängus maha 15-punktilise edu ja kaotas viimase sekundi viskest 78:80.

Terve neljanda veerandaja pingil istunud Josh Boone tõi Kalevile 16, Brandis Raley-Ross 15, Sten Sokk 14, Rolands Freimanis 12 ja Marco Killingsworth 10 punkti. Viis kaugviset, sh võidukorvi tabanud 35-aastane Filip Videnov hiilgas 23 punktiga, Zeljko Sakic lisas 16 punkti ja 12 lauapalli, Pavlin Ivanov 15 punkti.
Kalev võitis lauavõitluse 40:28 (ründelauad – 11:5) ja tabas pisut paremini, kuid tegi 17 pallikaotust vastaste 10 vastu. Vabavisetest teenis Lukoil 16, Kalev 4 punkti (8 viskest). Huvitava faktina ei teinud Kalev/Cramo peatreener neljandal veerandajal ainsatki vahetust.
Kui mängida jäi pisut üle nelja minuti, viis Gregor Arbeti kaugvise kalevlased ette 76:71. Kalev jäi kaheks ja pooleks minutiks nullile ja kaotusseisu 76:77, ent Marco Killingsworthi enesekindel läbimurre viis Kalevi ette 78:77. Sestsaadik eksiti kordamööda, kuni 8 sekundit enne lõppu ei suutnud seni lauas täielikult domineerinud kalevlased oma lauas palli kätte saada ja mängu viimasel sekundil tabas Videnov kaugelt üle Killingsworthi käe.
Kalevil on nüüd eurosarjas kaks kaotust ja järgmisel nädalal ootab ees raske kohtumine võõrsil alagrupi liidri Krasnojarski Jenisseiga.
Rabeda alguse järel mängu teisel minutil skoori Josh Boone. Lukoil viigistas alles minut hiljem. Kahe satsi peale tabati esimesest 10st viskest vaid kaks. Sten Soku kaugviskest sai Kalev ette 5:2, Arbetilt tuli otsa 8:2. Vastased tabasid esimese viie minutiga väljakult 1/6 ja vabakaid 1/4. Siiski hakkas nende enesekindlus vähehaaval taastuma ja mõneks hetkeks pääseti ka juhtima. Väga mehine tegutsemine ründelauas ja tabavad kaugvisked aitasid Kalevil siiski ees püsida, seda pallikaotuste ja vigade kiuste.
Avaveerandi võitis Kalev/Cramo 19:16, kuid kirjas oli juba 9 viga (vastastel 4) ja 5 pallikaotust. Lähiviskeid tabati 5/12, vabaviskeid 0/2 (vastased – 7/10).
Teise veerandaja kolmandal minutil sai lõpuks käe valgeks avaveerandil täiesti liimist lahti olnud Freimanis (24:21), hästi sekkus Killingsworth. Lähivisetel oli Kalev endiselt hädas (esimese kolme minutiga 1/5). Siis aga tabasid Killingsworth ja Sokk ning kui mängitud 14 minutit, juhtis Kalev juba 28:21!
Barovici ja Ratkovica korvidest vähenes vahe korraks küll kolmele punktile, ent just siis lajatasid Veideman, Sokk ja Freimanis sisse kaugvisked ja vahe kärises juba 12-punktiliseks– 37:25.
Lühikese ajaga 8 punkti visanud vanameister Filip Videnov vedas vastased taas kuue punkti kaugusele, ent Boone ja Ross olid samuti täpsed. Poolaja lõppnumbrid vormistas Sokk rünnakuaja viimase sekundi kaugviskest – 45:35.
Kalev tabas poolajaga 8 kaugviset 14st, ühe vabaviske neljast (vastased – 7/11), tegi 10 pallikaotust (vastased – 5) ja 13 viga (vastased – 8), ent mis peamine – lauas valitseti lausa uskumatu ülekaaluga – 29:13 (võõras lauas 9:2). Meie suurim korvikütt oli mõneti ootamatult Sten Sokk 11 punktiga.
Teise poolaja alguses läks hoogu Boone – nelja minutiga neli korvi (kaitses veel lisaks kaks kulpi) ja Kalev juhtis juba 57:42. Järgnes aga paar eksimust lihtsates olukordades ja vastaste 6:0 vahespurt. Spurdi lõpetas Veidemani tabamus kukkumise pealt, sisuliselt istudes, ent vastaste kõva kaitse tõi neid aina lähemale. Veerandaja eelviimasel minutil vähenes vahe Videnovi järjekordsest kaugviskest neljale punktile ja nii oligi suur eduseis sulanud. Kolmandal veerandajal läksid Kalevil mööda kõik neli kaugviset, vastased aga tabasid väljakult 13st viskest 9.
Viimase veerandaja algus tõi vastastele kiiresti neli punkti ja seis oli viigis. Vastaste hoo tõmbas maha nende oma mees Velikov, kes jooksis Killingsworthile tuhatnelja selga ja sai kattevea teesklemise eest tehnilise vea. Karistuseks Rossi vaba- ja Killingsworthi enda lähiviskest kolmepunkti-rünnak.
Vastaste kangelaseks kerkis Pavlin Ivanov, kes eelmises mängus Jenissei vastu platsile ei saanudki ja oli seni hooajal keskmiselt 6 punkti visanud. Tema vabavisked ja kaks kaugviset viisid Lukoili esmakordselt pärast avaveerandit ette 71:70 (mehel koos juba 15). Soku kaugvise andis Kalevile veel lootust – 73:71.
Siis tabas ka Arbet, kes seni 35 minutit kuival olnud, kaugviske ja Kalev juhtis 76:71. Mängida 4:11. Barovici ja Sakici visetest sai Lukoil kaks minutit enne mängu lõppu taas ette 77:76. Kilingsworthi enesekindel läbimurre viis Kalevi taas ette, ent Sakici möödaläinud kaugviske järel sai ründelauapalli Barovic ning koos lõpusireeniga kukkus korvi Videnovi kaugvise kodumeeskonna võiduks 80:78.