Viies võit!20-03-2017

IMG_1381

11-punktilisest kaotusseisust välja tulnud Kalev/Cramo alistas VTB Ühisliigas Tsmoki-Minski 79:70 (40:39) ja tõusis liigatabelis 11.kohale. Neli vooru enne põhiturniiri lõppu on Kalevil 5 võitu ja kui kõik, mis reaalne, õnnestuks, on veel võimalik tõusta 9.kohale. Kõrgema koha saavutamiseks tuleks võõrsil jagu saada CSKAst… Alar Varraku sõnul on play-offi pääsu tõenäosus 0,1%.
Kolmanda veerandaja keskel 45:56 kaotusseisus olnud Kalev võitis neljanda veerandaja 23:10 ja sai kokkuvõttes piisavalt suure võidu, et Tsmokit omavaheliste mängude põhjal edestada. Vitali Ljutõtš hiilgas oma endise koduklubi vastu 25 punktiga ja mainis ka pärast mängu, et valmistus ja häälestus just selle vastase suhtes eriliselt. Mark Tollefsen lisas 11 punkti ja 8 lauda. Mickell Gladness 8 punkti ja 10 lauda ning neljanda veerandaja lõpus kolme järjestikuse korviga kalevlaste mängu käima tõmmanud Cedric Simmons 6 punkti. Tähelepanuväärne oli Kalevi kaugvisketabavus – 38st kukkus sisse 8. Olulisem oli aga lõpuks see, et avapoolajal 17 punkti visanud Justin Gray hoiti teisel poolajal nelja punkti peal (kui mitte arvestada lõpusekundite tähtsusetut tabamust).
Laua Kalev täna kaotas 41:44 (ründelaud 12:14), pallikaotusi tehti vähem (11:15), ent olulisemgi oli see, et vastaste pallikaotused realiseeriti pea maksimaalselt (pallikaotustest teenitud punktid – 28:12). Vastaseid, kelle parim oligi lõpuks 24 punkti kogunud Gray, vedas alt eeskätt lähivisete tabavus (41%, meil 67%!) ja õnneks polnud nemadki kaugelt kuigi täpsed (6/21). Neljandal veerandajal oli selgelt tunda, et vastastel sai Kalevi intensiivse tempo vastu mängides jaks otsa, otsustaval perioodil (35.-39. minut), mil Kalev tegi 12:0 spurdi, vastas Tsmoki seitsme möödaviske ja kolme pallikaotusega.
Avaveerandil teenis Kalev vastaste pallikaotustest 7 punkti ja teise katse korvidest 6 – vastaste mõlemad näitajad – null. Seega mõneski mõttes täiuslik avaveerand. Enamat kui 19:15 see veerandaja lõpuks siiski ei tähendanud – rohkem ei võimaldanud eeskätt kaugvisete 2/10. Teisel veerandajal pääses Kalev ette juba 32:20 ja näis, et edasine on vormistamise küsimus. Ent vastased said kaitse paika, Kalevi aeglane ja kombineeriv rünnak ei viinud sihile ning kiire (kolme minutiga) 16:0 spurt viis vastased ette. Teise poolaja algus oli katastroofiline – kolme minuti järel oli Alar Varrak sunnitud aja maha võtma ja meeskonna peale karjuma: „Kus on tahe, kus on energia? Nad on meile kolme minutiga 10 punkti visanud!“ Kalev taga 44:49. Ja hullemaks läks. Veerandaja keskel oli seis 45:56. Ljutõtši ja Keeduse kaugvisked kukkusid lõpuks korvi ja viimasele veerandile mindi seisul 56:60.
Neljanda veerandaja alguses sai lõpuks käe valgeks Simmons, tuntud IV veerandaja mees. Kohe teinegi tabamus temalt ja seis taas viigis. Ja kolmaski. Mirkovici kolmesest saime üle pika aja juhtimagi. Paraku tabas Simmonsit õlavigastus, ebasportlik viga otsa, ja vastased said käigu juurde. Viis minutit mängida ning seis 65:65, mõlema meeskonna mängijatel näis hapnik otsas olevat.
Surnud seisust aitas üle Dorbeki kaugvise. Gray eksis ridamisi ja Ljutõtši vastu vilistatud ebasportlik viga (vabavisked ja küljeaudi järel Tollefseni donk) aitasid Kalevi kolm ja pool minutit enne lõppu ette 72:65. Veel korv Ljutõtšilt ja seitsmendal katsel kukkus lõpuks korvi Tollefseni kaugvise ning vastane oli murtud.
Kalev/Cramo hooaeg jätkub juba kolmapäeval, kui Leedus mängitakse Balti liiga poolfinaali kordusmäng. Pühapäeval tuleb külla Riia VEF!