Veidra lõpuga mäng31-01-2017

craveidetass

BC Kalev/Cramo noppis koduses korvpalliliigas järjekordse võidu, alistades Audentese spordihallis TLÜ/Kalevi 88:64. Koguni 30-punktilise ülekaaluga lõppenud avapoolaja järel hoidis Kalev/Cramo kolmanda veerandaja viimase minutini ülisuurt vahet, ent järgnes koduliiga puhul harvanähtav mõõn, mil favoriidid ei saanud ainsatki punkti. Kuus möödaviset ja kuus pallikaotust kuue minutiga võimaldasid TLÜ/Kalevil teha 16:0 vahespurdi ning kui mängida jäi vaid viis minutit, olid tablool numbrid 75:63 ning vähemalt teoreetiliselt oli mängu saatus järsku taas lahtine. Teoreetiliseks sensatsiooni võimalus täna jäigi, sest Kalev/Cramo tegi kiiresti vajalikud ümberkorraldused ja vastas omakorda 13:0 spurdiga kõigest kolme minuti jooksul. Viimase kahe minuti vältel mängust korve ei teenitud, ainsana tegi sel perioodil skoori Martin Jurtom, tabades ühe vabaviske.
Kalev/Cramole täna Mark Tollefsenilt tema hooaja tippmarki tähistavad 29 punkti, lisaks 8 lauda. Erik Keedus lisas 13 ja Rain Veideman 10 punkti. Kalev/Cramo sooritas koguni 41 kaugviset, millest tabas 10. Lauas ületati vastast koguni 52:28 (ründelauad 20:5). TLÜ/Kalevile tõi Djordje Dzeletovic 19 punkti.
Lähipäevil ootab kalevlasi ees reis Aasiasse, kui äärmiselt tähtsas kohtumises püütakse võtta BK Astana skalp. Kardetavasti puudub lisaks Gregor Arbetile ka täna vigastada saanud Vitali Ljutõtš…