VEF siiski taas parem26-03-2017

IMG_1646

BC Kalev/Cramo katsumuste teekond VTB Ühisliigas jätkus valusa 74:82 kaotusega nn. Baltikumi derbis Riia VEFile. Otsustavaks sai vastaste enesekindlus viimastel minutitel ja tõsiasi, et Kalev viimasel veerandajal koguni nelja minuti vältel väljakult ühtegi korvi ei saanud.

VEFi võidu suurimaks arhitektiks oli kahtlemata “vana kala” Janis Blums, kes tõi koguni 31 punkti, tabades seejuures kaugviskeid 15st 8. Kokku tegi mees väljakult kokku vaid ühe viske enam (ka kahepunktivise tabas), kuid kaugvisete täpsuse puhul pole vaja pikalt mõelda, miks see nii oli.

Blums oli nii vägev, et juhtis VEFi avapoolaja 39:35 võidule, olles selleks hetkeks tabanud 9st kaugviskest 7 ehk toonud juba tervelt 21 punkti.

Kuid see tähendas ka, et vastaste ülejäänud mehed polnud just parimas hoos. Ja seetõttu suutis Kalev kuni 35 minutit ilusti mängus püsida. Kaotusseisust 70:71 hakkas vahe siiski veidi pärast Mareks Mejerise kahest ja Abdul Gaddy kolmest kärisema, kuid Erik Keeduse vabavise ja Sten Soku kolmene tõid meie mehed mängu tagasi (74:76). Kuid enam punkte juurde saada ei õnnestunud – mõned valesöödud, mööda visetud kaugvise ning Mejeris pani pealt ning asja vormistas vabavisetel Blums.

Kokkuvõttes said saatuslikuks seitse möödaläinud vabaviset (14st) ja mõned eksimused rohkem kaugviskejoonelt (Kalev 30/11, VEF 29/15). VEFil tegid mängu ära vahetusmehed, kes viskasid tervelt 50 punkti ehk neli vähem, kui Kalevi algviisik.

Kalevlaste parim täna 16 punktiga Mark Tollefsen, 15 lisas Erik Keedus, 12 Ljutitš ja Cedric Simmons, 10 Sokk.

“Kalev mängib iga aasta väga tarka korvpalli. Nad vahetavad tihti hooaja keskel mängijaid, kuid sellest hoolimata on nad igal hooajal meile rasked vastased. Tänane mäng tõestas seda taas. Õnneks tabasime palju kaugelt, kuid suutsime mängu lõppu kontrollida,” kiitis vastaste treener Janis Gailitis pärast mängu.

Kalev jätkab 5 võidu ja 16 kaotusega 11. kohal. VTB liigas on mängida veel kolm kohtumist – 3. aprillis Moskvas CSKA-ga, 16. aprillil Kuban-Lokomotiviga ning 23. aprillis kodus Peterburi Zenitiga. Balti liiga pronksimängus kohtutakse kodus Tartu Ülikooliga aga juba ülehomme, 28. märtsil.