Veerandfinaalseeria avamäng09-04-2017

face_kalev_581x315_reklaam_rakvere

Juba homme algab Alexela Korvpalli Meistriliiga veerandfinaalseeria, kus vastaseks on Rakvere Tarvas/Palmse Metall meeskond. Mäng peetakse Audentese Spordihallis algusega kell 19:30. Andres Sõbra juhendatava meeskonnaga oleme käesoleval aastal pusinud kaks korda ning vägagi sarnaste numbritega on võetud Rakveres kaks võitu – 77:107 ja 77:103. Seeria kestab kolme võiduni. Teine mäng antud paaris peetakse neljapäeval Rakveres ning kolmas mäng 19.aprillil Keilas.

Lisapõhjuse annab saali tulekuks aga võimalus näha suurimat Eesti lippu. Nimelt tõmmatakse Audentese saalipõrandale maailma suurim Eesti lipp, mille kudus valmis Paide mees Valtrik Pihl.

Valtrik Pihl kudus nelja aastaga valmis maailma suurima Eesti lipu. Tema soov oli kinkida see meie kodumaale 100. juubeliks. Nüüd on lipp valmis, kuid keegi pole seda lahti laotatuna näinud, sest meistriteos ei mahu kuhugi ära.

Lipp laotatakse filmimiseks laiali BC Kalev/Cramo ja Rakvere Tarvas/Palmse Metalli esimese veerandfinaalmängu poolajal. Nii saab lipu suurusest hästi aru ning filmida hiiglaslikust sini-must-valgest efektsed droonikaadrid. Lipu tegemisele kulus 140km lõnga, see kaalub 100 kilogrammi ja läks maksma 4000 eurot, mille eestlased suures osas annetasid – niivõrd läks Valtriku tore idee kaasmaalastele korda.

EV100 pidulikul avasündmusel, pühapäeval 16.aprillil näitab Eesti Televisioon 16X10m mõõtmetega lipust tehtud droonikaadreid täisekraanil.