Varrak: „Sellele pole vabandusi. See oli kohutav mäng”.22-12-2012

ddd_tarv

Teises karikavõistluste poolfinaalis jooksid väljakule tuliseid lahinguid pakkuvad BC Kalev/Cramo ning BC Rakvere Tarvas. Rakvere haaras juhtohjad enda kätte juba esimesel minutil ning hoidis neid kuni kohtumise lõpuni, võites selle 101:91 ja marssides kindlal sammul finaali, kus neid juba ees ootamas TYCO Rapla.

Esimesel veerandi algus möödus tasavägiselt, kuid seejärel sai Rakvere oma püssi paukuma. Kalevlased olid nende heast hoost jahmunud ning ei saanud kuidagi kaitset pidama, lastes Tarval esimese kümnendi võita 34:16. Teisel veerandajal proovis Kalev/Cramo igat moodi vahet vähendada, kuid Tarvas leidis nende korvidele alati vastuse, juhtides poolajaks 60:49.

„Sellele pole vabandusi. See oli kohutav mäng. Nüüd tuleb järgmine 24 tundi üle elada ja asja seedida,“ lausus Alar Varrak kohtumise järgselt. “Lasta poolajal visata 60 ja mängu jooksul 100 punkti…  Kõik teavad, kuidas nad mängivad. Videod on vaadatud, trennid tehtud… Siin pole mingeid vabandusi. Meil ei olnud ka üldfüüsilise tsüklit… Ju siis Tarvas ongi meist parem võistkond,” rääkis pettunud Varrak Delfile.

Kalevi juhendaja sõnul oli selline kaotus eriti valus, sest karikavõistlustele tuldi selge eesmärgiga tiitel võtta, et kesisele hooajale veidigi lohutust saada.

“Šokk! Täiesti kohutav,” lisas Varrak.
Teisel poolajal jätkas Kalev oma pressingut, et mängu enda kasuks pöörata. Nad jõudsid mitmelgi korral väga lähedale, kuid ei suutnud kordagi vahet alla punkti vähendada. Rakvere oli neist pidevalt sammu võrra eespool meeskondlikus mängus nii kaitses kui ka rünnakul. Kolmanda veerandi järel oli Tarvas ees 81:74 ning võitis kohtumise lõpuks 101:91.

Välismaalased peale Bamba Falli tegutsesid taas kord tujutult. Näiteks NBA mees Keith McLeod tabas 10 viskest 1, seegi oli poolajalõpu hull lauapõrkega kolmene.

Rakvere parimatena tõid nii Juris Umbrasko kui ka Kaido Saks 22 punkti. Maris Laksa lisas 18 ning Reimo Tamm ja Brandis Raley-Ross, mõlemad 16 silma. Kalevlaste resultatiivseim oli Gregor Arbet 21. Bamba Fall toetas teda 17, Gary Wilkinson 14 ning Gert Dorbek 10 silmaga.

1. Please send this McLeod to one-way trip back to USA. He cant play or does not want to. If there is some reason why You cant fire hes ass, bench him and take a new player to hes place who wants to play!

2. McLeod koju ja ongi kõik korras.Milleks ilma asjata hoida meest meeskonnas kui midagi muud ei tee kui ainult viskab mööda ja isetseb.Laseme mängida eestlastel nagu Sokk,Arbet,Keerles,Dorbekud,Mangelsoo ja skele ka juurde tuleb palju parem mäng kui hetkel on.