Valus, valus, valus13-02-2017

IMG_8605

Rain Veidemani ja Demonte Harperi 22 punktist ning üleolekust lauas jäi täna väheks. Kalev/Cramo jäi BC Nižni Novgorodi mitmekesise ründearsenali vastu kaitses ilmselgelt hätta ning pidi eluliselt tähtsas mängus vastu võtma napi 87:91 (44:49) kaotuse.

Kaks ja pool minutit enne mängu lõppu oli Kalev juba 11-punktilises kaotusseisus, lõpuspurt, mille käigus Cedric Simmons tabas kolm viset, oli küll mehine, ent jäi hiljaks. Täna 13 punkti visanud Siim-Sander Vene koduklubi sai tabelisse viienda võidu 15 mängust, Kalev 12. kaotuse 16 mängust. Kodumängude seeria jätkub pühapäeval, kui vastaseks on Krasnojarski Jenissei eesotsas Frank Elegariga. Play-offi pääsemine on veel matemaatiliselt võimalik, ent võitluslikud kaotused sinna ei vii.

Tasavägisel avaveerandil juhtis Kalev 18:15 (Keedus oli tabanud juba kaks kaugviset, kokku temal täna 4/8), ent just siis tuli platsile Siim-Sander Vene ning aitas vastastel teha veerandaja lõpuks 15:6 spurdi. Vastased tabasid avaveerandil kaugelt 5/7, meie 3/11.
Teisel veerandajal kontrollisid mängu vastased, kes leidsid kate-kattest olukordades lihtsaid korve. Õnneks oli täiesti liimist lahti nende üks liidreid DeAndre Kane, kelle ebaõnnestumised aitasid Kalevil vaatamata kohati olematule kaitsetegevusele ja ebaõnnestumistele lihtsatel visetel mängus püsida. Poolaja viimasel sekundil tabas Harper mitu meetrit keskjoonestki kaugemalt seisuks 44:49.

Kolmandal veerandajal jäime taha 50:62. Möödavisked vaheldusid pallikaotustega, kaitse ei paranenud. Ljutõtši kolmesest sai aga alguse 11:1 vahespurt. Harper tõi 8 punkti järjest, vahe vähenes hoobilt kahele punktile, mängida jäi poolteist minutit. Õigeaegne taimaut aitas vastastel hoo tagasi saada. Viimasele veerandajale mindi seisul 62:69.

Neljanda veerandaja esimene pool otsustas (tagantjärgi hinnates) mängu saatuse Vene ja toibunud Kane’i korvidest kärises vahe kiiresti 14 peale. Veideman ja Ljutõtš tabasid omakorda kaugelt vahe oli 8. Gubanovi kolmene ja vastaste resultatiivseimaks kerkinud Dijon Thompsoni jalad maas visatud korv koos veaga viisid vastase püüdmatusse kaugusse. Kalevi lõpuspurt oli paljulubav, kuid jäi hiljaks. Veideman tabas korvi alt, Keedus kaugelt.
Harperi kolmesest saime kuue peale, kui mängida sada sekundit. Ent vastased tabasid samuti. 16 sekundit enne lõppu oli Kalev tulnud kolme punkti peale, kuid Thompson sai kahest vabaviskest ühe sisse ja Kalev enam korvini ei jõudnud.

Kalevit vedas täna alt kaugvisketabavus – 37 üritusest kukkus korvi 13, vastastel 11/24, vabavisetest teenis vastane 8 punkti rohkem (Kalev tabas 12/19). Pallikaotuseid tegi Kalev 16, vastased 10. Ründelaua võitsime 18:11.