Valus kaotus kodust 5000 km kauguselt04-12-2016

15310987_10202375143817176_128477592_o

BC Kalev/Cramo näitas kaugel Krasnojarskis kohati suurepärast, kohati aga ka kurvastavat mängu ja kaotas kohalikule Jenisseile 90:99 (44:47). Kalev jätkab VTB Ühisliigas kahe võidu ja kuue kaotusega, Jenissei on üheksast mängust võitnud neli.
Kalev juhtis veel IV veerandaja teisel minutil 71:70, kuid ei saanud järgmise ligi viie minuti jooksul väljakul ainsatki korvi. Vastased tegid 14:2 spurdi ja hoidsid lõpuni kindlat edumaad, kuigi taktikalisi vigu teinud ja mõnegi meeleheite-viske tabanud kalevlased ajasid lõpu üsna põnevaks.
Kus kaugviset tabanud Mark Tollefsen tõi Kalevile 28 punkti, Demonte Harper lisas 26 punkti ja 11 korvisöötu. Liimist lahti olid Vitali Ljutõtš (7 punkti, 2/7) ja eriti Mickell Gladness (6 punkti, 6 lauda), kelle pealt kaitse rebenes vaat et terve mängu vältel. Sümpaatse ühisliiga-debüüdi tegi Mattias Tass, kes 15 minuti vältel küll kätt valgeks ei saanud, kuid noppis 5 lauda ja demonstreeris kaitses visa hinge.
30 punktiga oli mängu parim Nigeeria päritolu Suleiman Braimoh. Seni Ühisliigas keskmiselt 18 punkti ja 12 lauda panustanud Frank Elegar jäi reie nelipealihase trauma tõttu pingile.
Vastased võitsid laua 43:38 (ründelauad 18:16), teenisid meist enam punkte korvialusest tsoonist (48:36), pallikaotustest (17:10) ja vabavisetest (19:14). Kalev tabas kaugelt 12/28, ent lähivisete tabavus jäi vastasele kõvasti alla (44% vs 58%).
Suurepärase alguse järel juhtis Kalev 4:0, 7:2 ja 11:8, ent aina enam hakkas Jenissei mõlemat lauda kontrollima ja Kalevi kaitses nõrku kohti leidma. Avaveerand veel meile 23:22. Teise alguses saime ette 30:24, mis jäigi suurimaks edumaaks. Sellest seisust jäime aga rohkem kui kaheks minutiks nullile ja vastane tuli järgi 30:29. Tassi asemel platsile tulnud Gladnessi pealt hakkas kaitse rebenema ja vastane püsis mängus. Gladnessi pealt tuli 2+1 ja vastane ronis ette 41:37. Poolaeg Jenisseile 47:44.
Tollefsenil kirjas juba 17 punkti (seni Ühisliigas keskmine 8,5), Harperil 11+6 söötu. Vastastel oli Braimoh kogunud 15 ja Truskin 7+7. Lauad Jenisseile 26:15 (ründes koguni 14:5).
Teise poolaja alguses tabasid Tollefsen ja Gladness ja jõudsime kiiresti viigini, kuid kohe hakkas vastastel püss paukuma – ridamisi tabasid Truškin, Koštšejev, Kanigin ja Zavorujev ning kahe minutiga tehtud 8:0 spurdi järel oligi kaotusseis kaheksa – senise mängu suurim.
Taimaudi järel saime rünnakul mängu käima – Harper ja Tollefsen tabasid kaugelt ja taas oli vahe kaks. Veerandaja lõpp andis taas lootust –raske korv Tollefsenilt, kaks ründelauda Tassilt, Dorbeki vaheltlõike järel korv ka Arbetilt ja kaotusseis püsis minimaalne.
Enne viimast veerandaega siiski 62:67.
IV veerandaega alustas Harper 2+1ga, seejärel tabas Arbet kaugelt ja Kalev sai üle pika aja ette 71:70.
Paraku järgnes viie minutiga vastaste 14:2 spurt, mille vältel eksisime viiel viskel. Vastane rebis ette 87:75, kui mängida jäi kolm minutit ja sellega oli asi otsustatud.
Järgmisel laupäeval kohtume võõrsil Saratovi Avtodoriga, kel hetkel tabelis üks võit ja seitse kaotust.