Väikest viisi kangelastegu05-02-2017

craastalai

BC Kalev/Cramo sai Astanas hiilgava 78:72 (46:31) võidu kohaliku esindusmeeskonna üle ning kerkis turniiritabelis 11.kohale. Läbi aegade oli see Kalevile teiseks võiduks Astana üle ning esimeseks Kasahstani pealinna kuulsal, 60 miljonit eurot maksma läinud velodroomil saadud võiduks – omavaheliste mängude seis nüüd 2:8.
Viimasest play-off kohast, mida hetkel hoiabki Astana, jääb Kalev maha kahe võiduga – neid asume püüdma juba lähinädalatel kodusaalis igati jõukohaste vastaste – Nižni Novgorodi ja Krasnojarski vastu.
Rain Veideman tõi täna Kalevile 24 punkti (kaugelt 3/6), Mark Tollefsen 12 (kaugelt 3/4) ning Demonte Harper ja Sten Sokk 10. Kalev tabas kaugelt 10/23, vastased vaid 6/29, ning ka lähivisete protsent oli Kalevil kodumeeskonnaga võrreldes mõnevõrra parem (47% vs 41%). Üleolek visketabavuses saigi määravaks ning kompenseeris allajäämise teistes olulistes statistilistes näitajates – laua kaotas Kalev täna 43:46 (ründelauad koguni 7:17 – “teisel katsel” teenisid vastased 19 punkti meie 8 vastu), pallikaotuste seis jäi meie kahjuks 15:9 ning vabavisetest teeniti punkte vastavalt 12 ja 16.
Kalev tegi juba avaveerandil võimsa 16:2 vahespurdi, asudes veerandaja lõpuks juhtima 26:13. Teise veerandaja alguses jäi Kalev küll kaheks minutiks nullile, ent Soku kolmene tõmbas mängu taas käima. Ka Tollefsen tabas kaugelt ning veerandaja keskel oli eduseis 36:21. Vastaste mäng ei sujunud sugugi – pall justkui keeldus korvirõngast läbimast. Veidemani järjekordsest kaugviskest kasvab vahe 16-le ja Tollefseni omast 18-le. Kohati tekkis küsimus, kuidas saab niisugune vastane Kalevist tabelis sedavõrd palju kõrgemal olla.
Vastuse sellele küsimusele andis kolmas mänguveerand, mille keskel tabasid vastased 7/8 ning tegid kolme ja poole minutiga 16:5 vahespurdi, tulles selgelt mängu tagasi – 49:54. Sellega sai nende hoog õnneks ka otsa ja ligemale neljaks minutiks jäädi nullile. Enne viimast veerandaega juhtis Kalev 58:49,

Veel tulid vastased korduvalt kuue punkti kaugusele, ent mitte enamat. Aina kaugemalt kalevlasi kattes jäi korvialune valveta ning Simmonsi kolm pealtpanekut hoidsid turvalist eduseisu. Otsustavateks said Tollefseni ründelaud mööda visatud kaugviske järel ning tabamus koos vastaste ühe liidri Grubally viienda veaga, ning Veidemani tabamus rünnakuaja viimasel sekundil 57 sekundit enne mängu lõppu seisuks 73:64. Sellega on mängu saatus otsustatud. Kuigi Miller pani sisse veel paar hullu viset, oli ülioluline – ja arvestades, et kaks põhimeest (Ljutõtš ja Arbet) täna puudusid, lausa kangelaslik – võit meie.

8,veebruaril kohtub Kalev/Cramo Balti liiga raames TTÜga, seejärel sõidetakse külla Rakvere Tarvasele ning 13.veebruaril võõrustame Nižni Novgorodi, kes hetkel meiega sarnaselt nelja võidu peal.