Vähemalt võitsime…06-04-2017

cratar3

Täna ei jää küll muud üle, kui õnnitleda Tartu Ülikooli meeskonda ja nende poolehoidjaid järjekordse Balti Korvpalliliiga medali puhul ning tõdeda, et ühe õige Eesti klubi peaeesmärgiks on siiski Eesti meistritiitel. Nii et finaalis näeme!
BC Kalev/Cramo võitis Tartus Balti liiga viimases kohtumises kohalikku meeskonda 68:67 (33:31), kuid kahe mängu kokkuvõttes kuulub medal 11-punktilise paremusega siiski tartlastele. Vitali Ljutõtš kogus 20 punkti ja 6 lauda, Cedric Simmons 12 punkti ja 9 lauda. Tartlastele tõid Dominikas Milka ja Mandell Thomas 17 punkti. Tartlased tabasid kaugelt 8/19, meie vaid 5/20 ja kuigi lähi- ja vabavisetel olid kalevlased tublimad, rääkimata kindlast 45:32 üleolekust lauas, osutus kaugvisketäpsus täna selleks märksõnaks (vähemalt statistilises plaanis), mis tartlased päästis.
Eriti torkas see silma II veerandajal, mil kodumeeskond nelja minutiga neli kaugviset tabas ning viiepunktilisest eduseisust nelja punktiga juhtima asus. Sestsaadik kuni III veerandaja lõpuni püsis vahe minimaalne.
IV veerandaja alguses rebis Kalev Keeduse ja Eichfussi korvidest kuue punktiga ette, mängida jäi 9 minutit ja kõik oli veel võimalik.
Paraku tuli järgmist korvi oodata ligi kolm minutit, mis tähendas, et Tartu jõudis järele ja pääses taas juhtima. Ainsa, kuigi piisava intriigina jäi õhku küsimus, kes võidab tänase mängu. Tartlaste hoog aina kasvas ja kolm minutit enne lõppu juhtisid nad juba seitsmega. Ljutõtši ja Branko Mirkovici pingutused aitasid aga Kalevil teha 9:0 spurdi ning kui mängida jäi 20 sekundit, juhtis juba Kalev. Tanel Sokul oli veel võimalus viigistada, ent ta viskas ühe vabaviske kahest mööda ja võit, kuigi tähtsusetu, kuulus Kalevile. Loodame, et see osutub siiski õnnelikuks seemneks võimaliku finaalseeria eel. Tõsi, selleks tuleb mõlemad meeskonnal pidada veel vähemalt kuus rohkem või vähem rasket kohtumist.