Vähemalt võitlus oli kõva24-01-2016

IMG_3887

BC Kalev/Cramo kaotusteseeria VTB Ühisliigas jätkub. BC Astanale jäädi võitluslikus mängus alla 80:86 (38:47). Seejuures oli allajäämine lauavõitluses koguni 27:51, tähelepanuväärne oli ka vastaste vabavisete statistika – joonelt teeniti 24 punkti Kalevi 10 vastu. Kalev tegi täna vaid 7 pallikaotust, vastased – 20, ent selleks, et mäng võita, jäi kaugvisketabavus pisut kasinaks – 28st kaugviskest tabati vaid seitse.

Rolands Freimanis panustas täna koguni 28 punkti, Morris Curry 21 ja Mario Delaš 14. Võitjaile tõid Nik Caner-Medley 24 ja Pat Calathes 16 punkti, lauapalle neilt vastavalt 10 ja 14.

Kui kolmanda veerandaja lõpus oli Kalevil võimalus juhtima minna (veerandaeg lõppes siiski 63:65), siis neljanda veerandaja alguses jäädi koguni neljaks minutiks kuivale, vastased said 10 punktiga ette, lisaks langesid vigadega pingile Soo ja Arbet. Kalevlased võitlesid vapralt, said viimastel minutitel ka mängu esimesed “teise võimaluse” korvid (ründelaud + tabamus), ent mängu päästa enam ei õnnestunud.
Kalev on Astanale nüüd kaotanud kõik kaheksa omavahelist kohtumist alates 2011.aastast.
Kalev/Cramol on nüüd neli võitu ja 12 kaotust, ent suur siht – play-offi pääs – ei ole siiski lootusetult kaugel. Kaheksandal kohal olev, majandusraskustesse sattunud Nižni Novgorod on võitnud kaheksa mängu, järgnevad kuue võiduga Astana, Bisons, Jenissei, Tsmoki ja Volgograd.