Väga valus kaotus03-01-2016

kaotus

BC Kalev/Cramo alustas 2016. aastat valusa 78:86 (39:49) kaotusega n.ö. põlisvaenlase Riia VEFi vastu. Kaotus langetas Kalevi turniiritabelis Volgogradi ja Tbilisi ees 14.kohale – 13 mängust on kirjas neli võitu.
Josh Boone tõi Kalev/Cramole 17 punkti ja 11 lauapalli (neist 15 punkti avapoolajal), Rolands Freimanis samuti 17 punkti, Rain Veideman 14 ja Gregor Arbet 13 punkti. Võitjate poolel olid parimad Martins Meiers 23 ja Mareks Mejeris 16 punktiga. Vastased teenisid kolme-sekundi-alast 52 punkti Kalevi 32 vastu.

Mängu esimesed kaks ja pool veerandaega olid Kalev/Cramo poolt vaadates masendavad. Üksikuid helgeid hetki pakkus Josh Boone, kelle ohjeldamisega vastaste lühemapoolne eesliin ikka ja jälle hätta jäi. See lubas Boone’il olla nii efektne kui efektiivne – mehel oli juba poolaja lõpuks koos 15 punkti, enamik neist efektsetest pealtpanekutest. Ülejäänud tuumik oli hädas nii visketabavuse kui kaitsemänguga – vastased harutasid Kalevi kaitse lahti eriliste probleemideta ja tabasid hiilgavalt (ainuüksi avapoolajal lähiviskeid 17/23!).

Kui mängitud oli 24 minutit, oli VEF teinud 13:2 vahespurdi ja rebinud ette 62:41. Ent siis Kalev ärkas. Kaks kaugviset Rolands Freimaniselt, veel üks Rain Veidemanilt ning Gregor Arbetiltki, sekka hingestatud tegevus kaitses, ning Kalev oli teinud viie minutiga üsna uskumatu 16:0 vahespurdi ja vähendanud vahe vaid viiele punktile.

Neljandat veerandaega alustas Kalev viiepunktilises kaotuseisus. Erik Keeduse kahest korvist vähenes vahe kahepunktiliseks, kuid Martins Meiers vastas omakorda kahe korviga ja taas oli vahe kuus. Arbeti kaugvise vähendas vahe kolmele, kuid vastased said lõpuks krambist üle – korvid Hakanssonilt, Meiersilt ja kaugvise Jahovicsilt kasvatasid vahe taas kaheksale punktile, kui mängida jäi kolm minutit. Veidemani tabavad vabavisked andsid veel lootust, kuid minut enne lõppu tabas kaugelt VTB-liiga debütant Josh Harrelson ning mäng oli tehtud.