Väärikas vastupanu16-04-2017

crakuban

BC Kalev/Cramo sai VTB Ühisliigas järjekordse kaotuse, kui võõrsil jäädi alla Krasnodari Kuban-Lokomotivile 75:86 (37:45). Branko Mirkovic tõi Kalevile 21 ja Vitali Ljutõtš 15 punkti. Võidumeeste poolel kogus Ian Vougioukas 18, Kevin Jones ja Taylor Rochestie 16 punkti.
Kalev alustas suurepäraselt ja juhtis avaveerandil 12:5 (Gladnessilt 6 punkti) ja veel ka 21:16. Avaveerandi lõppu ja II veerandaja algusesse jäi aga Kubani 16:2 vahespurt, misjärel kodumeeskond asus juhtima 32:23. Korraks kasvas vahe ka 10-punktiliseks (41:31). Teise poolaja algus andis taas lootust – Kalev spurtis 8:0 ja jõudis viigini 45:45. Paraku tõi III veerandaeg kalevlaste kontole koguni 8 pallikaotust ning kõrgel tasemel kuhjaga karastust kogunud vastased rebisid taas ette 61:51. Neljanda veerandaja keskpaigaks jõudis Kalev veel kuue punkti kaugusele, kuid Rochestie, Matt Janning ja Ryan Broekhoff olid lõpuminutitel kindlad ja Kuban võttis oma.

Statistikast pole kaotuse põhjusi keeruline leida – Kuban teenis Kalevi pallikaotustest (22) mõistusevastased 39 punkti, Kalev vastase pallikaotustest (7) vaid 4 punkti. Visketabavus oli võrdne, ka vabavisetest teeniti võrdselt 18 punkti, ent tänu pallikaotustele said vastased teha koguni 15 pealeviset rohkem. Positiivne oli Kalevi kaugvisketabavus – 9/15 ehk 60%.
Kalev/Cramo viimane mäng tänavuses VTB Ühisliigas toimub 23.aprillil, kui võõrustatakse Peterburi Zeniti. Võitlus 11. koha eest jätkub, sest Minski Tsmoki alistas kindlalt Nižni Novgorodi.