Uniks oli omaette klassist07-03-2017

IMG_6158

Euroliiga-klubi Kaasani Uniks tegi Tallinnas peaproovi neljapäevaseks kohtumiseks FC Barcelonaga ning läbis selle edukalt – Kalev/Cramo vastu domineeriti mängu täielikult ja võideti 110:86 (64:38). Avaveerandil tabas Uniks 81%-liselt ja võitis selle 37:19, lõpuks oli nende visketabavus üle 60%. Sedavõrd hea tabavuse juures ei ole erilist lohutust faktist, et Kalev oli ründelauas vastasest üle (9:7) ja tabas tegelikult väga hästi (14/30) kaugviskeid. Iseäranis heas hoos oli Erik Keedus, kes tabas kaugelt koguni 7/10 ja oli Kalevi parim 21 punktiga. Kuigi mäng lõppes kaotusega ja korvpallis pole individuaalsed sooritused ehk esmatähtsad, on siiski märkimist väärt, et tegu on Keeduse isikliku rekordiga Kalev/Cramo särgis. Vitali Ljutõts lisas 15 ja Mark Tollefsen 13 punkti. Uniksile tõid Artjom Klimenko ja Danilo Andjusic 18 punkti, 7/7 tabanud Artjom Parahouski lisas 16 punkti ning Joaquim Colom 15 punkti ja 16 korvisöötu.
Euroliiga esisnaiper Keith Langford “ununeski” pingile (Uniksi peatreener märkis hiljem, et plaanis Langfordile anda mõnevõrra vähem mänguminuteid, ent meeskonna mäng sujus nii hästi, et liider sai enne Barca-mängu suisa puhkepäeva).
Kalev/Cramo hooaeg jätkub juba ülehomme Riias Balti liiga veerandfinaali kordusmänguga. VTB-liigas võõrustame järgmisel teisipäeval Avtodori.

Kommenteerimine keelatud.