Unicsi vastu rohtu ei olnud27-11-2016

ljutits_unics

VTB Ühisliigas seni vaid Himkile kaotanud Kaasani Unics tegi kodusaalis asjad kiirelt selgeks, asudes kohe avaveerandil mängu kontrollima ning võttis Kalev/Cramo vastu numbritega 104:91 hooaja seitsmenda võidu. Kalevile oli see viiendaks kaotuseks kahe võidu kõrval.

Kalevile kahjuks palju kohtumises sõnaõigust ei antud. Unics tabas pea 60-protsendiliselt, lõhkudes kiire mänguga Kalevi kaitse ning kasutades rünnakud pea maksimaalselt ära. Mitmel korral lahendati punktid alley-oop pealpanekutega ning kuigi kalevlased suutsid kohtumise lõpuks vahe 13-punktiliseks mängida, siis mingit ohtu vastastele osutada ei suudetud.

Avaveerandi kaotusnumbriteks oli 14:26, poolajale mindi juba 38:55 kaotusseisus ning viimast perioodi alustati lausa 24-punktilises miinuses. Suurim “auk” oli 29. Unicsi poolelt käisid väljakul üheksa meest. Kõik said ka käe valgeks. Parimana tõi 23 puntki vahetusmees Orlando Johnson. Võimsa esituse tegi Joaquim Colom, kes lisas 21 punkti kõrval 6 lauapalli ja tervelt 15 (!) resultatiivset söötu. Latavious Williams lisas 17 punkti ja 9 lauapalli, kapten Konstantinos Kaimakoglu 15 silma.

Kalevlaste, kes võitsid vaid viimase veerandaja (33:22), tublim oli Demonte Harper, kes tõi 23 punkti (viskad 18st 10) ja jagas tervelt 11 söötu. 5st kolm kaugviset tabanud Vitali Ljutitš lisas 20 punkti, Mark Tollefsen 13. Parima eestlasena jäi Rain Veidemani arvele 9 silma.

Kalevi järgmine kohtumine toimub juba teisipäeval, kui koduses liigas minnakse kokku G4S Noorteliiga satsiga. Seejärel, neljapäeval, tuleb külla alati oodatud Tartu Ülikool.