Ühisliiga lõppes põnevusmängu ja 11.kohaga23-04-2017

IMG_9531

BC Kalev/Cramo lõpetas VTB Ühisliiga katsumusterohke hooaja mehise etteaste, kuid järjekordse kaotusega, kui Peterburi Zenidile jäädi alla numbritega 95:98. Erilist sportlikku tähtsust lõpptulemusel ei olnud, sest juba enne teise poolaja algust oli selge, et Kalev on igal juhul tänavuses Ühisliigas 11., Zenit oli juba varem kindlustanud põhiturniiri teise koha.

Branko Mirkovic juhtis Kalevi vägesid 21 punkti, 7 laua ja 9 tulemusliku sööduga. Mark Tollefsen kogus samuti 21 punkti, Cedric Simmons lisas 18 ja Vitali Ljutõtš 17 punkti. Kalev tabas väljakult 54%-liselt (vastased 42%), tabas kaugelt 6/18 (vastased 10/29), teenis vabavisetest 23 punkti (vastased 16), jäi ründelauas vastastele alla koguni 6:23 ja tegi 13 pallikaotust (vastased 7). Teisel katsel teenisid vastased 20, Kalev 10 punkti. Ryan Toolson kogus Zenidi poolel 37 punkti, sh 6 kaugviset

Kalev alustas võimsalt ja juhtis avaveerandi lõpus 25:16, kuid koos lõpusireeniga kukkus korvi Toolsoni kaugvise. Teisel veerandil hoidis Kalev eduseisu (parimal juhul oli see 10-punktiline). Kolmandal veerandajal pääsesid vastased korraks juhtima, seejärel rebis Kalev taas 8 punktiga ette, ent veerandaja lõpuks juhtis Kalev 75:74.

Kuus minutit enne lõppu kasvatas Mirkovic vahe neljale, kuid Toolson tabas kolmese, seejärel tabas ka Landry, kuid Mirkovic mängis hiilgavalt üle Demonte Harperi ja viis Kalevi taas ette. Toolsoni pallikaotuse järel vabanes korvi all Simmons ja korraks kasvas Kalevi edu kolmele. Zenit suutis siiski vastata kolme järjestikuse korviga ja kaks minutit enne lõppu oli Kalevi kaotusseis 88:91. Ljutõtš tõi vahe veel punkti peale, Valijev aga napsas ründelaua ja teenis vabavisked, mille ka realiseeris.
Tollefseni kaugvise tõi tabloole taas viiginumbrid. Vastased eksisid, kuid said taas kätte ründelaua ja karistasid selle ära eriti valusalt – Toolson tabas, samal ajal sai Ljutõtš lauavõitluses vea ja nii teenis Zenit lisaks korvile ka kaks vabaviset. Tabas ta neist vaid ühe, kuid vahe kärises kolmele. Kohe tegid vastased vea Mirkovicile, kes vähendas kaotusseisu 13 sekundit enne lõppu ühele. Landry realiseeris vabavisked ja 12 sekundit enne lõppu tegid kalevlased saatusliku vea, kui ei suutnud küljeauti välja sööta. Toolson suutis seejärel palli lõpuni hoida, viga teha ei õnnestunud ja ega väga ei üritatudki.
Peatreener Alar Varrak võttis mängu ja hooaja kokku nukravõitu tõdemusega, et taaskord suutis meeskond anda võrdväärse lahingu liiga tippmeeskonnale, kuid lõpuks otsustasid üksikud detailid mängu saatuse meie kahjuks. „Selles mõttes iseloomustab tänane mäng kogu hooaega.“ Varraku sõnul asub meeskond nüüd valmistuma Eesti meistritiitli võitmiseks.

VTB Ühisliiga veerandfinaalides lähevad vastamisi CSKA-Astana, Zenit-VEF, Himki-Jenissei ja Lokomotiv Kuban – UNIKS. Ülejäänud meeskonnad reastusid nõnda: