Tiitlikaitsja suruti põlvili07-10-2015

bussi_jama

Tartu Ülikooli spordihoones, poolteise tuhande pealtvaataja silme ees, rullus lahti Alexela Korvpalli Meistriliiga järjekordse hooaja avavaatus. Kelle muu, kui klassikalise Tallinn-Tartu ehk Kalev/Cramo – TÜ/Rock vahelise, selgi hooajal arvatavasti vähemalt 10-mänguliseks kujuneva vastasseisuga. Rõõm on tõdeda, et vähemalt hooaja avamäng oli kalevlaste jaoks paljutõotav – kevadisest minnalaskmismeeleolust polnud jälgegi, kaitsemäng toimis hiilgavalt, rünnak – suisa suurepäraselt. Kalev/Cramo sai väärtusliku ja põhimõttelise 81:73 (43:38) võidu. Väljakult pea eksimatult (8/9) tabanud Josh Boone panustas võitu 16 punkti ja 9 lauda, vahetusest sekkunud ja avaveerandil mängu murrangu toonud Marco Killingsworth 16 punkti ja 12 lauapalli. Kahekohalise punktisumma kogusid ka Brandis Raley-Ross (11), Sten Sokk (11, lisaks 6 korvisöötu) ja Rolands Freimanis (10). Igati sümpaatne oli ka Erik Keeduse (8 punkti, 7 lauda) ja Sten Olmre (6 punki) panus. Võiduga pea samaväärselt hea uudis Kalev/Cramo pooldajatele oli Rain Veidemani (10 minutiga 3 punkti) tagasitulek pärast oodatust lühemaks kujunenud vigastuspausi. Seevastu Gregor Arbet pidi pisivigastuse tõttu tänase mängu vahele jätma, et olla valmis pühapäevaseks lahinguks Saraatovis.

Tartlastele tõi hiilgemängu teinud Evaldas Zabas 26 punkti, Janar Talts lisas 14 punkti ja 5 lauda, avaminutitel kõike teinud – nii palli üle toonud, kolmeseid uhanud kui korvi all „laamendanud“ Brian Harper piirdus lõpuks 9 punkti ja 8 lauapalliga ning Rocki „inimnäoline maskott“ Marek Doronin kogus 8 silma.

Mängu avaminutid Kalev/Cramole midagi head ei tõotanud. Füüsiliselt tugevad ja emotsionaalselt maksimumini laetud Zabas ja Harper tabasid nii lähedalt kui kaugelt ja viisid Rocki ette 7:2 ja 10:4. Kiire algedu ajendas Gert Kullamäed tegema riskantseid vahetusi ning Janar Taltsi ja Gert Dorbeki asemel platsile tulnud vahetusmehed ning vahetustega kaasnenud rütmimuutus andis kalevlastele uue hingamise. Josh Boone kehtestas vastaste korvialuses tsoonis enda mängumaa, Freimanis tabas kaugelt ja juba juhtiski Kalev 13:12. Zabase kaugvise (mees oli selleks hetkeks toonud omadele 10 punkti järjest) viis Rocki veel ette 15:13, ent see jäigi viimaseks korraks, kui mäng oli tartlaste käes. Killingsworthi vise seadis jalule viigi ja avaveerandi võitis Kalev 21:17.

Teise veerandaja keskel kasvas Kalevi edu juba 10-le punktile, seda pärast Raley-Rossi ja Freimanise kaugviskeid, ent korraks hoogu sattunud Doronin ja Timo Eichfuss suutsid mängu vähemalt esialgu (peaaegu) tasakaalustada ja poolajaks juhtis Kalev/Cramo 43:38.

Kolmanda veerandaja algus oli taaskord igati rõõmustav kodumeeskonnale – ridamisi korve Zabaselt, 2+1 Kurbaselt ja veerandaja keskpaigaks oli tablool viik 48:48. Veel mitut puhku sai rahvas tabloolt viiginumbreid näha, kuni Killingsworth oma rikkalikud kogemused maksma pani, 5 punkti järjest skooris ja oma meeskonna taas „käima tõmbas“. Veidemani ja Keeduse kaugvisete järel oli Kalev ees 63:54.

Viimane veerandaeg osutus võidu vormistamiseks. Vahe kasvas juba 15-punktiliseks, vaid viimased poolteist minutit kuulusid taas kodumeeskonnale, kes lõpetas mängu nõrka lohutust pakkunud 8:2 spurdiga.

„Mängupilt oli kahtlemata parem kui pühapäeval Tšehhimaal. Eriti rõõmustasid meie pikad. Tähelepanuväärne on, et saavutasime võidu ilma Arbeti ja Veidemani panuseta,“ rõõmustas mängujärgses lühiusutluses peatreener Alar Varrak. Pühapäeval ootab kalevlasi ees raske mäng võõrsil Saraatovi Avtodoriga.

Palju ei jäänud puudu, et Kalev/Cramo poleks avamängule kohale jõudnud. Adaveres tehtud kohvipeatuse järel keeldus buss käivitumast ning seega tuli appi võtta meeste ramm ning buss lendstardist käima joosta. Mängu ajaks igaks juhuks bussimootorit välja ei lülitatud.