Tere tulemast tagasi, Frank!18-02-2017

crajenilai

Õnnetu kaotus Nižni Novgorodi vastu on unustatud ja BC Kalev/Cramo on taas valmis fänne rõõmustama. Nii nagu eelmises, nii ka pühapäeval kell 17 algavas mängus, on kalevlastel topelt-motivatsioon – lisaks hädavajalikule võidule, mis aitaks elus hoida VTB Ühisliigas play-offi pääsemise lootusi, teeb pühapäevase mängu eriliseks vana tuttava tagasitulek. Kalev/Cramo fännide lemmikuks kujunenud Frank Elegar, Kranojarski Jenissei liider (14,8 punkti, 9,2 lauda) ei ole veel kunagi Kalev/Cramo vastu mänginud. Veebruaris 2015 siirdus Elegar meie juurest Euroliiga klubisse Milano Emporio Armani, mängis seejärel Türgi klubis Kolejliler ning alates käimasolevast hooajast siis Siberi miljonilinna Krasnojarski klubis.
Detsembris, kui Jenissei kodusaalis Kalevit numbritega 99:90 võitis, puudus Elegar vigastuse tõttu, nii et kahtlemata on tegemist tema jaoks emotsionaalse tagasitulekuga kunagiste imetlejate ette.
Mainitud mängus sai Kalevile saatuslikuks nigeerlase Suleiman Braimoh’i 30-punktiline kontsert, tema ülekaalukalt parim sooritus sel hooajal.
Ühisliigas 7.kohta hoidva ja FIBA Europe Cupil kõrget kohta jahtiva Jenissei kolmas põhijõud kahe eelnimetatu kõrval on tagamängija Tony Taylor. Eelmisel kevadel Prantsusmaal hõbeda võitnud mängujuht viskas detsembris Kalevi vastu 12 punkti, erinevalt Elegarist on tema Kalev/Cramo vastu juba korduvalt – koguni 7 korda mänginud.
Jenissei on viimasel ajal heas hoos. Jaanuari lõpus alistati Kaasani Uniks. Nädalapäevad tagasi võeti eurosarja esimeses play-off mängus väärt võit Türgi klubi Demir IB üle. Samas oldi alles hiljuti (sarnaselt Kaleviga) kodus hädas Permi Parmaga (napp võit 87:82).
Kalev ja Jenissei on seni kohtunud üheksa korda – Kalev on võitnud kaks, seitsmest kaotusest viis on olnud alla 10-punktilised. Ajalugu näitab seega, et on oodata tasavägist mängu. Tabeliseis näitab, et Kalev enam kodus kaotada ei tohi.

Kommenteerimine keelatud.