Teine võit Ühisliigas!26-10-2014

arbet_veidekas_elegar

BC Kalev/Cramo esimene kodumäng VTB Ühisliigas oli justkui kaks mängu. 35 minutit täielikult mängu (72:51) kontrollinud kodumeeskond väsis veidi viimasel viiel minutil, kuid lõpptulemuseks saadi siiski 75:71 võit. 5 minutit enne mängu lõppu langes viie veaga välja korvialust kontrollinud Frank Elegar (11 lauapalli) ning võib-olla ka sealt tuleb otsida mõningast mängu lagunemist. Mängu resultatiivseim oli Gregor Arbet, kes kuue tabatud kolmepunktiviske juures kogus 24 punkti ja 6 lauapalli. Rain Veideman ja Scott Machado lisasid mõlemad 13 silma ning eestlase arvele jäi ka 6 resultatiivset söötu. Külaliste poolel tegi suurimat pahandust Kaspars Berzins, kes kogus 17 punkti. Vastaste ohtlikumaid mehed aga suudeti kontrolli all hoida – liiga seni resultatiivseim olnud Scott Reynoldsi arvele jäi lõpuks vaid 9 punkti ning Kervin Bristol kogus 5 punkti.
Vastaste peatreener sõnas pärast mängu, et nad alustasid mängu veidi kehvasti ning suutsid küll teisele poolajal oma mängu veidi parandada, kuid Kalev vääris tänast võitu kindlasti. Küsimuse peale, kas ta ei karda, et ta töökoht võiks ohus olla, väitis Boris Sokolovskiy, et peatreeneri koht pole kunagi nn kaitstud. Järgmisel nädalal pidi neid ootama ees meeskonna koosolek, koos klubijuhtidega, kes tänase kaotusega kindlasti rahul pole.
Alar Varrak toonitas pärast mängu, et loomulikult on tore võita, kuid sellist viimast viit minutit ta uuesti kogeda ei sooviks. „Eks võib-olla me hakkasime juba võitu liiga hoidma ja kahjuks kukkusid Keedus ja Elegar viie veaga välja järjest ning see halvas veidi me mängu. Vastased said enesekindlust ning me ei tabanud enam ühtegi kerget ega rasket viset. Mul kahjuks polnud enam time-oute ka järel ning raske oli nende hoogu pidurdada. Hea, et me seda võitu siiski maha ei mänginud.“