Tehtud!31-03-2016

braavo

BC Kalev/Cramo tegigi ajalugu, võites Alexela Korvpalli Meistriliiga põhiturniiri täiseduga. Sarnase tulemusega saadi viimati hakkama 20 aastat tagasi ja tänavusel hooajal on kogu Euroopas vaid mõnes üksikus riigis keegi niisuguse ülemvõimu saavutanud.
Põhihooaja viimases mängus alistas Kalev TÜ/Rocki 78:68 (38:36). Rain Veideman panustas 20 punkti, Shawn King lisas vägevad 16 punkti ja 15 lauda (sh 9 ründelauda) ning Rolands Freimanis 10 punkti ja 9 lauda. Rockile tõi Tanel Kurbas 18, Karolis Petrukonis 11 punkti. Puhkepäeva said Gregor Arbet, Tanel Sokk ja Janar Talts. Kalev võitis lauavõitluse koguni 46:28, ründelauad seejuures 18:4. Et Rock tegi ka pallikaotuseid pisut enam, sai Kalev mängust teha koguni 20 pealeviset vastasest rohkem. Üsna tujutult alanud mäng läks tõeliselt käima teise veerandaja keskel, kui Reinar Hallik vähem kui minutiga järjest 7 punkti viskas ja Rocki punktiga ette viis. Freimanise ja Veidemani tabavad kaugvisked aitasid avapoolaja võita siiski Kalevil.
Kolmanda veerandaja keskel tegi Kalev aga võimsa ja otsustavaks osutunud 16:2 vahespurdi (sh 9 punkti Veidemanilt), rebis ette 55:44 ja juhtis kuni lõpuni kindlalt, kohati isegi 18 punktiga.

Kalev/Cramo veerandfinaali-vastane selgub hiljemalt 8.aprillil. 7.-8. koha pärast konkureerivad TTÜ ja Valga. Hetkel on TTÜ-l kaks võitu rohkem, kuid Valgal on jäänud mängida kolm, TTÜ-l üks mäng ning omavahelistes kohtumistes on Valga olnud pisut parem.