„Tasuta nümburger“ kõigile ehk veteranist slovakk murdis Kalev/Cramo10-10-2013

rancik_vs_moldoveanu

Hooaja esimene kodumäng VTB-liigas ei lõppenud loodetud tulemusega ei kalevlaste endi ega Saku Suurhalli kogunenud tuhatkonna hamburgeri-maia pealtvaataja jaoks. Oli ju meeskond lubanud, et kui kogutakse vähemalt 100 punkti, teeb meeskond publikult kotletiga saia välja. Paraku kaotas BC Kalev/Cramo Tšehhi meistrile CEZ Nymburkile 78:82 (43:45).
Kui tõsiasi, et 100 punktini Kalev/Cramo täna ei jõua, sai selgeks juba kolmanda veerandaja keskel, siis tuline heitlus märksa olulisema, s.o. mängu võidu nimel, käis lõpusekunditeni.
Neljanda veerandaja alguses viigini (58:58) jõudnud kalevlased jäid sestsaadik rünnakul hambutuks ning kui mängu lõpuni oli jäänud vaid minut ja 9 sekundit, oli kodumeeskonna kaotusseis juba 69:79. Ometi tekkis Kalev/Cramol veel õhkõrn šanss mäng päästa. Armands Škele, Indrek Kajupanga ja Devin Gibsoni visetest vähendati vahe vaid kolmele punktile – 78:81, kui mängida jäi 14 sekundit. Paraku kuulus viimane ja otsustav sõna ühe tabava vabaviske näol vastastele, täpsemalt vanimale täna platsil käinud mehele. 34-aastane slovakk Radoslav Rancik, ühtlasi mängu suurim skooritegija 23 punktiga, tegi vabaviskest seisuks 78:82 ja nende numbritega mäng lõppeski.
Kuus kaugviset (kaheksast) tabanud Ranciku kõrval olid võitjate parimad noor austerlane Rasid Mahalbasic 16 ning Tšehhi koondislased Pavel Houška, Jiri Welsch ja Vojtech Hruban vastavalt 12, 10 ja 10 punktiga.
Kalevi vägesid juhtis 19 punkti kogunud Škele. Ty Abbott lisas 12, Frank Elegar 11 (8 lauda) ja Bamba Fall 10 (9 lauda). Kalevlased võitsid lauavõitluse 35:30 (ründelaud 12:4), kuid tabasid pisut kehvema protsendiga – 44% versus 55% – ja see saigi saatuslikuks.
Kui välja arvata neljas mänguveerand, mil vahe korraks isegi 10-punktiliseks kärises, ning mängu esimesed minutid, mil väljakuperemehed jäid taha 6:13, oli mäng meeldivalt tasavägine. Korraks pääses Kalev ka ette 18:17, kuid avaveerand lõppes siiski 18:20. Kalev oli teinud 6, vastased 3 pallikaotust.
Teise veerandaja alguses läks Kalev Vlad Moldoveanu kaugviskest ette 23:20, ent just siis alustas oma „ilutulestikku“ Rancik. Esimesest kaugviskest viis ta Nymburki ette 25:27, teisest viigistas 35:35, kolmandast viis vastased ette 42:43. Teisisõnu – nii, kui Kalevil õnnestus juhtima pääseda, unustati 207-sentimeetrine vanameister kolmesejoone taha vabaks ja…põmm!
Kolmandal veerandajal sai Nymburk Ranciku järjekordsest tabamusest ette 48:52, ent Škele vastas kahe kaugviskega ja Kalev oli taas ees. Elegarilt tuli 56:54, ent Rancik tabas oma viienda kaugviske – 56:57.
Viimast veerandaega alustati viigiseisult 58:58. Elegari korvist pääses Kalev viimast korda juhtima, järgnes vastaste 10:0 vahespurt (6 punkti Rancikult), misjärel seis oli 60:68, kuid mängida tervelt 8 minutit. Moldoveanu ja Abbotti korvidest vähenes vahe kolmele punktile, ent kolmene Hrubanilt ja kaks korvi Mahalbasicilt tähendas vastaste järjekordset (seekord 7:0) spurti ja kolm minutit enne mängu lõppu oli seis 65:75. Järgnes küll kalevlaste meeletu lõpuspurt, millele vastased aitasid kaasa kehva vabaviske-tabavusega. Paraku oli juba hilja.
Kalev/Cramo jätkab VTB-liigas 20.oktoobril, mil võõrustatakse BC Nižni Novgorodi.
Alar Varrak: „Meil on täna mõtlemisainet koos pikkadega küllalt. Teist mängu järjest on vastaste pikad kõige resultatiivsemad. Esimese poolaja kolmesed võtan enda peale, kuna Rancikuga oli plaan, et ei vaheta ja Elegar jõuab teda tagasi katma. Teine poolaeg me küll üritasime taktikat muuta aga ilmselt ma ei väljendanud mängijatele ennast piisavalt selgelt, kui nad aru ei saanud. Kokkumäng ei ole meil veel oktoobrikuus loomulikult nii ladus kui võiks aga teised võistkonnad on samas seisus. Me nõuame korvi alla küll väga palju palli aga kui sealt ei tule, siis peame vaatama oma mängu ringi. Ma lootsin, et me oleme korvi all paremad aga paraku me pikkade punktid tulevad ikkagi hetkel vaid, siis kui keegi läbi murrab ja ma ei saa aru miks see nii on. Eks kaardid lõi loomulikult omajagu sassi ka Veidemani vigastus, kes oli plaanitud algviisiku ja ega Arbeti lahkumine annab ka siiani tunda aga eks me peame ise neile küsimustele lahendused leidma.“
Kestutis Kemzura: „Loomulikult olen ma võidu üle väga õnnelik, kuna see oli raske mäng ja meil oli kolm väga olulist mängijat puudu. Me pidime ilma nendeta hakkama saama. Eriti rõõmustab mind, et me saime teisel poolajal kaitse tööle. Esimesel poolajal olime väga hädas katte-kattest mängu vastu. Neljandal poolajal leidus õnneks see vajalik murdehetk, mis aitas meid lõpuks võidule. Ometi pole ma rahul, et vastased said liiga palju vabaviskeid.“
Armands Škele: „Ma pole veel statistikat näinud aga tundub, et me mängisime väga halva mängu kaitses, eriti 1:1 vastu. Loomulikult me vajame veidi rohkem aega, et üksteisega kohaneda kuna mänge on olnud nii vähe ja minagi olen võistkonna juures olnud alles kaks nädalat. See oli me esimene kodumäng ja lootused olid kõrgel aga me vajame lihtsalt aega veel.“
Mängujärgselt ütles riietusruumis mängukangelane Rancik, et ta on küll Eestis esimest korda, kuid see on väga kena maa tema jaoks ning ta loodab siia lähiajal veel sattuda.