Tarvas Cup karikas rändab Kalev/Cramo auhinnariiulisse14-09-2013

kajupank_moldevanu_elegar_sokk

Alar Varrak ja kompanii kütsid Sõber Andresele ja tema „tarvastele“ Tarvas Cupi finaalis tulise sauna, võites Rakvere Spordihalli kogunenud 600 pealtvaataja ees koguni 110:70 (poolaeg 52:35).

Mäng oli ühepoolne alates esimestest minutitest – Kalev/Cramo juhtis juba kuuendal minutil kahekohalise punktivahega (19:8), võitis avaveerandi 33:16 ja kuigi teisel mänguveerandil visati punkte võrdselt, siis pärast vaheaega vahe aina kasvas.

Lõpuks said Kalev/Cramol käe valgeks kõik 11 väljakul käinud meest. Suurepärane päev oli Devin Gibsonil, kes tabas kõik 4 kaugviset, tegi 7 vaheltlõiget ja juhtis võitjate vägesid 19 punktiga. Bamba Fall lisas 16 punkti ja 3 blokki, Tanel Sokk, Vlad Moldoveanu ja Ty Abbott 12 punkti. Viimane sai kätte 8 lauapalli, neist 4 võõrast lauast. Kiita tuleb ka 11 punkti kogunud Kristjan Kitsingut ja 6 silma toonud Kristo Mangelsood. Kui kalevlastel vaatamata ülekaalukale triumfile millegi üle kurvastada tuleks, siis 19 pallikaotust olid ilmselgelt liiast. Kohe mängu alguses sai kerge vigastuse Rain Veideman, kes piirduski täna nelja ja poole mänguminutiga. Ent peatreener Alar Varraku sõnul pole tegemist tõsise vigastusega.

Tarvase parimad olid Kristo Saage 19 ning Gregory Jenkins ja Giedrius Gustas 15 punktiga. Paraku ei saanud finaalis kaasa lüüa eile hästi mänginud Juris Umbraško, teist mängu järjest puudusid ja Mihkel Kurg ja Sander Saare.

Võõrustajaid vedas päris karmilt alt kaugvisketabavus – 15 üritusest kukkus korvi vaid 3, samas kui kalevlased sopsasid kolmeseid „euroliiga-tasemel“ ehk 30st 14! Röögatu oli ka võitjate ülekaal lauavõitluses – 46:23.

„Hästi mängisime, etteheiteid on raske teha. Kõik läks meie tahtmise järgi,“ sõnas Alar Varrak pärast mängu. „Eks vastastel oli täna raske, sest mitu meest puudusid. Edaspidi ei pruugi meil nende vastu nii kergelt minna.“

Oma hoolealustest tõstis Varrak esile Gibsonit, kellel peatreeneri sõnul oli „superpäev“. „Eks näis, kuidas neil Tanel Sokuga mänguminutid jagunema hakkavad – sõltub vormist. Mul on ka „kuri plaan“ Rain Veidemani point-guardi kohal proovida – usun, et sellest oleks talle tulevikku silmas pidades palju kasu.“

Samuti leidis Varrak häid sõnu täna 11 punkti kogunud Kristjan Kitsingu aadressil. „Ta oli eile tubli ja täna samuti. Ei ühtegi etteheidet.“

Kalev/Cramo jätkab lähipäeval intensiivse üldfüüsilise treeninguga, sest alates septembri lõpust kuni aasta lõpuni on väga palju mänge ja reise, sõnas Varrak. Järgmisel reedel ja laupäeval peavad kalevlased Riias kaks mängu VEFiga ja ülejärgmisel nädalal ootavad ees esimesed mängud Eesti meistrivõistlused, siis aga juba reis Krasnodari VTB-liiga avakohtumiseks võimsa Lokomotiv Kubaniga.

Tarvas Cupi kolmanda koha võitis Södertälje Kings, kes alistas TYCO Rapla 83:73. Rapla meeskonna parimad olid Rait-Riivo Laane ja Martin Dorbek 14 punktiga. Hendrik Ruut lisas 10 ning Žiga Fifolt ja Andre Pärn 9 punkti.