Tartu üle lõpuks kindel võit01-12-2016

simmons_viskel

Kui Kalevi ja Rocki esimene kohtumine kujunes pealinnameestele karmiks õppetunniks (mängiti ju maha 21-punktiline eduseis), siis kodusaalis võeti end pärast 12-punktilise edu käest andmist kätte ning murti alati oodatud külalised kokkuvõttes teise poolajaga, mis tõi 86:63.
“Murdepunkt tuli sisse, kui Kerr (Kriisa) väljakule tuli. Martin Dorbek kasutas selle ära ja saime initsiatiivi kätte. Sealt enam neil varianti polnud,” lausus Varrak pärast seljavõitu.
Kalev haaras mängus esimest korda kontrolli avaveerandi lõpus, kui eduseisult 15:14 kasvatati vahe kolme minutiga 12-le. Esimesele pausile mindi pärast uue mehe Cedric Simmonsi vabaviskeid edus 26:16.
Teisel veerandajal jätkus Kalevi hea mäng esimesed kolm minutit, kuni edu kahekohalisena püsis. Seejärel tabasid Talts ja Thomas järjest kaks kaugviset ning mäng tasakaalustus. Taltsi järgmine kaugvise tõi tartlased juba punkti kaugusele. Kullamäe ja Co suutsid Kalevi jaoks rünnakud keeruliseks teha peamiselt korraliku maa-ala kaitsega. Mööda Kalev rivaale siiski ei lubanud ja poolajale mindi neljapunktilises edus (42:38).
Teise poolaja kahe esimese minutiga oli seis siiski tasa. Tartu kaitse töötas ning Jõesaar tegutses rünnakul hästi – tulevikulootusel oli kolmanda veerandi lõpuks 16 silma koos ja seis viigis 50:50. Perioodi viimase 50 sekundiga suutsid kalevlased edu ometi taas sisse mängida ning viimasele pausile mindi seisult 56:50.
Tartlaste jõud näitas raugemise märke edasi ka mängu viimases neljandikus. Kalevi vahespurt kestis kuni seisuni 62:50, kuni Talts vahe kümnele vähendas. Viis minutit enne kohtumise lõppu juhtis Kalev siiski 71:54. See oli ka hetk, mil astus mängu ning sai ühtlasi debüüdi kirja 17-aastane Matthias Tass.
Ei tea, kas aitas kaasa Tassi lisandumine, aga tema sekkumise järel leidsid vaba tee korvi alla nii Ljutitš kui Tollefsen, kes mõlemad jõuga palli pealt surusid ja vahe juba 21-punktiliseks kasvatasid. Mäng oli tehtud neli minutit enne kohtumise lõppu. Aga mitte ennem kui Tass vabavisetel käe valgeks sai (ja seisuks 80:58 sai).
Kalevi parim korvikütt oli Demonte Harper 18 punktiga. Väljakult 5st 5 tabanud Sten-Timmu Sokk lisas 13. Esimese korraliku proovikivi saanud Cedric Simmonsi arvele kogunes 11 punkti ja 8 lauapalli.
“Arvestades, et mees pole paar aastat mänginud, võib küll rahule jääda,” rääkis viimase tähtsaima täienduse Simmonsi kohta Varrak. “Tal on kõrge klassiga mängumehe omadused olemas, aga ta pole veel vormis. Arstid garantiid ei andnud, põlv võib talle minna paari nädala, kuu pärast. Eks elu näitab. Võtame tasa ja targu.”
Ilma Tanel Sokuta mänginud Tartu parim oli 16 punkti ja 7 lauapalliga Janari Jõesaar. Mandell Thomas ja Janar Talts lisasid 12 silma. Vähe sai mängida Janar Soo, kes sai jalale viga.
Väikse miinuspoole pealt kaotas Kalev lauavõitluse 35:36, kuid jagas kõvasti enam sööte (20 vs 8). Järgmine mäng juba pühapäeval Krasnojarskis.