Tanel Soku imevise ja 2:0 Kalev/Cramo seeriat juhtimas!12-05-2013

kal_rock_im

Teistkordselt kohtusid G4S Korvpalli Meistriliiga finaalseerias BC Kalev/Cramo ning TÜ/Rock. Kuigi Rock kontrollis pea kogu kohtumist, võitis kodumeeskond Kalev tänu Tanel Soku keskjoone lähedalt visatud imeviskele kohtumise 72:71.   GALERII

„Homme kell kuus on trenn,“ ütles Alar Varrak, küsides selle kohta, mis ta meestele riietusruumis pärast sellist võitu ütles. Ta lisas: „Väga magus, raske oli. Sellise mänguga võita viimasel sekundil on emotsionaalselt väga kõva saavutus.“

„Ütleme nii, et ei ole veel sellist viset sisse saanud, nii otsustavat mitte,“ rääkis Tanel Sokk Delfi TV-le. „Oli tunne, et see mäng võib ära minna ja meile tehti see väga raskeks. Las need kohtunikud olla rahus. Ma kiidaks hoopis vastasmeeskonda, kes tegi hea mängu ja kiidaks ka meeskonda, meil tuli hästi välja,“ sõnas Sokk.

„Tänane mäng näitas, et me oleme suutelised seda meeskonda võitma, aga Tanel Sokk, sihuke vise, aga nii ta on. Mingi asi on minu pea kohal see aasta ja see on kuratlikult raske, aga ma tulen siit välja,“ rääkis Gert Kullamäe. „Ma jäin üldpildiga rahule, ega see seeria on nelja võiduni. Täna oli alles teine mäng, mis oli hoopis teisest puust.“

Esimesel veerandil mängiti väga kinnist korvpalli. Tehti rohkem möödaviskeid ning punktid olid visad tulema. Siiski oli alguses kergelt aktiivsemaks pooleks Kalev, kes juhtis esimese veerandaja järel 14:10. Pärast pisikest pausi läksid tartlased hoogu ning tänu headele rünnakulahendustele juhiti veerandi keskpaigaks juba 7 punktiga. Kalev küll kaotas hetkeks pea, kuid Armands Škele juhtimisel tuli Kalev tasapisi lähemale ning poolajaks oli seis jälle tasavägisem ning Rock oli enne otsustavat kümmet minutit ees 34:32.
Teisele poolajale tuli Kalev/Cramo vastu palju aktiivsemalt, haarates ka hetkeks tagasi liidripositsiooni. Aga kui eelmises mängus oli Kalev kindlam, siis sel korral oli Rock palju enesekindlam ning tartlased ei lasknud end hetkelisest peataolekust häirida, haarates juhtohjad taaskord enda kätte, juhtides enne otsustavat veerandaega 51:44. Viimasel kümnel minutil läks mäng veelgi tulisemaks. Kalev asus retkele seis tagasi mängida, mis õnnestus neil hästi. Kohtumise viimased minutid olid väga pingelised. Rocki võit oli juba peaaegu kindel, kui Tanel Sokk saatis vastasmeeskonna meeste vahelt teele ülikauge viske, kindlustades sellega võidu Kalevile tulemusega 72:71.

Kalevi parim oli otsustava viske tabanud Tanel Sokk 19 punktiga. Gary Wilkinson lisas 16, Bamba Fall ja Armands Škele 12 ning Ty Abbott 10 silma. Fall korjas lisaks lauast 12 palli, tehes kaksikduubli. Tartlaste resultatiivseim oli Rain Veidemann, kes viskas täna 21 punkti. Teda toetasid Justin Ingram 17, Joosep Toome 16 ning Vallo Allingu 10 silmaga. Lisaks 16 punktile, sai Toome lauast 14 palli, tehes double-double’i.