Täna Tallinnas: Vtb-liiga esisnaiper!14-03-2017

timmu_vs_avtodor

BC Kalev/Cramo võõrustab täna kell 18:30 algavas mängus Saraatovi Avtodori. Kuigi play-offi teemal on teoreetilistest võimalustest räägitud juba pikalt, on tänane mäng tõepoolest viimane päästev õlekõrs teel esikaheksasse. Kaotuse korral tuleb hakata lokaalsematele liigadele või siis järgmisele hooajale mõtlema.

Avtodor ei ole tabelis Kalevist kuigi palju kõrgemal – täpsemalt ühe koha võrra ees, mis tähendab, et nemadki ei saa tänast mängu kergelt võtta. Ajalugu optimismi ei sisenda – seni on Kalev kaotanud kõik viis omavahelist mängu, neist kõige napimalt 8 punktiga. Detsembris võitis Avtodor kodus 90:63.

Vastaste suurim täht on mõistagi Nick Minnerath, kes keskmise punktisaagi (22,93) poolest kogu VTB-liigas esikohal. 207-sentimeetrise vägilase kõrval esindavad “maanteeehitajate” seas korvpalli sünnimaad tagamängijad Branden Frazier ja Josh Adams ning varem Panathinaikoses mänginud äär Vince Hunter. Võimalik, et just täna teeb klubi eest debüüdi austraallane Cameron Gliddon. Venelastest on põhitegijateks kauaaegne koondislane Sergei Bõkov ja noortekoondistesse kuulunud Jevgeni Kolesnikov.

Kalevlastega omakorda on seis selline, et taas on rivistuses Martin Dorbek. Vitali Ljutõtši kaasalöömine on paraku kahtlane.

Kommenteerimine keelatud.