Täna oli Tartu päev12-10-2016

dorbek-veidekas

BC Kalev/Cramo mängis Tartu Ülikooli spordihoones maha 22-punktilise eduseisu ja kaotas “Eesti spordi suurima vastasseisu” tänavuse esimese vaatuse Tartule 76:77 (48:29). Teine poolaeg kaotati 28:48 ja neljas veerandaeg koguni 10:23.
Viimase poolteise minutiga kaks otsustavat korvi tabanud Tartule kindlustas võidu Gert Dorbeki tabav kaugvise 7 sekundit enne lõppu. Eelmise hooajal põhiturniiril kaotuseta jäänud Kalevil on nüüd tabelis kolm kaotust ja vähemalt senise seisuga ollakse viimasel, 9.kohal. Tartu jaoks oli tänane mäng alles põhiturniiri esimene.
Avapoolajal mängu kindlalt kontrollinud Kalevile tõid Mark Tollefsen 17 ja Demonte Harper 14 punkti. Võitjate parim mees oli Mandell Thomas 20 punkti, 8 laua ja 7 korvisööduga. Dominykas Milkalt 15 punkti ja 9 lauda, Janar Taltsilt 15 punkti ja 5 lauda. Tartu võitis laua 42:36 ja tabas pisut paremini nii lähi- kui kaugviskeid.

Mängu skoori avas kaugviskest Ljutõtš, kuid agressiivne kaitsemäng aitas Tartu juhtima 7:3. Kodumeeskond kontrollis mängu avaveerandi seitsmenda minutini, mil Harperi 2+1 esmalt seisu viigistas ning Keedus järgmisel rünnakul Kalevi taas juhtima viis. Ljutõtši ründelaud ja korv pärast möödaläinud vabaviset viisid Kalevi ette 20:17. Teisel veerandajal valitses Kalev mängu täielikult. Veerandaja keskel juhiti 33:23. Aina rohkem andis Tartu mängus tunda nende senise hooaja parima lauavõitleja Venky Joisi puudumine põlvevigastuse tõttu. Harperi kolmesest kasvas vahe 11 punktile, Veideman-Gladnessi hiilgavast alley-oop’ist juba 13-le. Veel kaks korvi Harperilt ja vahe juba 16. Mängupildis ei reetnud miski, et Tartul võiks olla siin mingeid võimalusi kodusaalis suurest kaotusest pääseda. Keeduse kolmene kasvatas edumaa 21 punktile ja poolaja lõpuks oli seis 48:29.

Kolmanda veerandaja keskpaigaks vähenes vahe korraks 12 peale, korraks ka 9 peale. Kuid ometi näis, et kalevlased ei aimanud veel, et võit võib käest libiseda. Ljutõtši kaugviskest lõppes kolmas veerand 66:54.

Neljanda veerandaja keskel tegi Tartu aga 9:0 vahespurdi ja jõudis kuus minutit enne lõppu kolme punkti kaugusele. Veidemani vabavisete järel neli ja pool minutit enne lõppu oli Kalevi edu kuus, lisaks vilistati Milkale tehniline. Seda võimalust Kalev ei realiseerinud ja järgnes tartlaste 9:2 lõpuspurt, mille vältel kalevlased jõudsid neli korda mööda visata, kolm pallikaotust teha ja lasksid kõige krooniks tartlaste viimasel rünnakul Gert Dorbekil ründelaua saada ja kolmesega vähemalt tänaseks kirstu kinni naelutada. Mõtlemisainet jagub.