Täna õhtul: Balti derbi03-01-2016

ennemängu

BC Kalev/Cramo soovib oma poolehoidjatele võituderohket uut aastat ja asub täna kell 17 Saku Suurhallis jahtima VTB-hooaja viiendat võitu, kui vastaseks Riia VEF.

Eelmisel hooajal sai Kalev/Cramo VEFist kahel korral jagu – kodus võitsime 88:85 ja võõrsil 95:89. Viimasest 15 omavahelisest kohtumisest on VEF siiski võitnud 10.

VEF ei ole tänavu Ühisliigas oma mängu leidnud – kolme võiduga 12 mängust ollakse liigas eelviimasel kohal. Detsembrikuistes mängudes kaotati CSKA-le 15 ja Himkile 11 punktiga. Läti liigas on üheksast mängust võidetud seitse. Detsembri keskel vahetati välja peatreener – hispaanlase Carlos Frade asemel võttis ohjad üle senine abitreener, 30-aastane Janis Gailitis.

VEFi suurimad korvikütid on Ühisliigas olnud Mehhiko koondise tagamängija Francisco Cruz (keskmiselt 13,8 punkti ja 4 korvisöötu), kes viskas viimati Himki vastu koguni 35 punkti; eelmisel hooajal FC Barcelona hingekirja kuulunud Rootsi koondislane Ludvig Hakansson (10,7 punkti ja 5,8 söötu) ning 22-aastane Janis Berzins. Läti koondislastest kuuluvad satsi Martins Meiers ja Mareks Mejeris. Rahvusvahelist värvi lisavad hispaanlasest keskmängija Guillem Rubio ja jänkid Keaton Nankivil ning Quinn McDowell.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.