Täna: Kalev/Cramo – Lokomotiv Kuban30-11-2015

boone jt

Juba täna õhtul võõrustab BC Kalev/Cramo VTB Ühisliiga mängus Euroopa tippu kuuluvat Krasnodari Lokomotiv Kubani. Euroliigas jagab „Loko“ seitsme vooru järel oma alagrupis esikohta ja on juba kindlustanud pääsu turniiri järgmisse faasi ehk 16 tugevama hulka, sh on kahel korral jagu saadud Ateena Panathinaikosest ja Kaunase Žalgirisest. Leedu suurklubi tümitati eelmisel nädalal koguni 80:50.

Seevastu VTB-liigas on Loko seni esinenud võrdlemisi kesiselt – neil on seitsmest mängust neli võitu, mis tähendab, et kui Kalev/Cramo (seitsmest kolm) peaks täna võitma, asetutakse turniiritabelis võrdsele positsioonile. Lokol on juba kirjas kaotused CSKAlt, Nymburkilt ja Bisonsilt (!), mis näitab, et kõigele vaatamata on tegu haavatava vastasega.

Varasemad omavahelised kohtumised paraku meile midagi head ei ennusta: Kalev on kaotanud kõik neli mängu kahekohalise punktivahega.

Nimekatest mängumeestest vastastel puudust pole – seni on VTB-liigas enim skoori teinud kolmekordne Euroopa meister Victor Claver, Euroliigas aga tagamängija Malcolm Delaney. Põhijõududeks veel Ukraina koondislane Kõrõlo Fesenko, Austraalia koondislane Ryan Broekhoff, Venemaa koondislane Andrei Zubkov, Horvaatia koondislane Dontaye Draper, kolm hooaega Washington Wizardsis mänginud Chris Singleton ning Vene veteranid Sergei Bõkov, Aleksei Zozulin ja Jevgeni Voronov.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.