Taaskord kõva sooritus, kuid napp kaotus21-04-2016

IMG_8111

BC Kalev/Cramo nukker VTB Ühisliiga-hooaeg jätkus võitlusliku 84:92 kaotusega Peterburi Zenitile. Shawn Kingilt 18 punkti ja 13 lauda, Rolands Freimaniselt 18 punkti ja 6 lauda, Gregor Arbetilt 16, Rain Veidemanilt 13 ja Sten Sokult 11 punkti, lisaks 7 korvisöötu. Võitjaile tõi Ryan Toolson 33 punkti, tabades kaugelt 6/9. Juba õige mitmendat mängu torkas statistikas enim silma vabavisete arv – Kalev tabas 12/15, vastased 28/29!

Ühisliiga põhiturniiri kolmanda koha eest võitlev hirmtugev klubi, kes seitse senist omavahelist mängu võitnud, pidi täna kõvasti pingutama, et Tallinnast „kohustusliku“ võiduga lahkuda. Kalev alustas otsustavat veerandaega eduseisus 68:67 ja veel neli ja pool minutit enne mängu lõppu oli tablool viik 78:78. Ent just siis läks hoogu üks Ühisliiga viiest põhihooaja MVP-kandidaadist, Ryan Toolson, kes tabas kõigepealt kolmepunktiviske, järgmisel rünnakul vormistas 2+1 ning hoobilt oli Zenit kuue punktiga ees. Mängida jäi veel vaid kaks ja pool minutit ning nii kõva meeskond nagu Zenit sellist edu enam käest ei andnud.

Kaotus tähendab seda, et kõrgemale 14. kohast Kalev/Cramol sel hooajal enam kerkida pole võimalik. Pühapäeval tõmmatakse hooajale joon alla kodumängus Minski Tsmokiga. Seejärel aga tuleb keskenduda kodusest liigast maksimumi võtmisele.