Taas jäi jõudu väheks08-11-2015

kaotus

BC Kalev/Cramo kaotas täna VTB Ühisliigas võõrsil BC Himkile 54:84 (38:43) ja jätkab kahe võidu ning nelja kaotusega. Rain Veideman kogus 11 punkti, Josh Boone 9 punkti ja 14 lauda ning Gregor Arbet samuti 9 punkti. Kalevlased tabasid Euroliiga klubi vastu 57 viskest vaid 17 (30%) ja tegid VTB-liiga rekordi lähedased 24 pallikaotust (rekord – 27). Iseäranis vilets viskepäev olid Rolands Freimanisel (1/8), aga ka meie tänased kolm parimat skooritegijat tabasid alla 40% pealevisetest. Lauas võideldi taas vapralt – ründelauad 9:7, ent see oli ka ainus statistiline kategooria, kus plusspoolele jäädi.

Himkile tõi Aleksei Šved 18, Paul Davis 15 ja Petteri Koponen 14 punkti.

Mäng sarnanes nädala taguse kohtumisega, kus CSKA-le pandi esimesel poolajal kõvasti vastu, seejärel aga laguneti täielikult. Täna läks Kalev avaveerandil ette 4:0 ja võitis selle 18:15. Poolaja lõpuks näitas tabloo veel igati väärikat viiepunktilist kaotusseisu, ent teise poolaja alguses tegi Himki kiire 8:0 spurdi ja sai ette 51:38. Kolmanda veerandaja keskel oli vahe veel kõigest 7 punkti (51:44), ent järgnes Himki 20:0 vahespurt ja mäng oli tehtud. Teise poolaja skoor kokkuvõttes 41:16 Himkile.

Kolmapäeval kohtub Kalev/Cramo eurosarjas võõrsil Krasnojarski Jenisseiga. VTB-liiga jätkub 21.novembril, kui taas võõrsil kohtutakse Volgogradi Krasnõi Oktjabriga, kel praegu tabelis 3 võitu ja 4 kaotust.