Suurepärase visketabavusega raske võit09-11-2013

tanel_sokk_palliga

Alexela korvpalli meistriliigas kirjutas Kalev/Cramo turniiritabelisse viienda võidu alistas igipõlises vastasseisus TÜ/Rocki meeskonna 78 : 75, võites teise poolaja 16 punktiga. Võõrsil võetud võitu panustasid punktide näol enim neli meest – Bamba Fall 17, Tanel Sokk ja Vlad Moldoveanu mõlemad 16 ja Rain Veideman 15 punkti. Tartlaste parimad olid Janar Talts 17 ja Tanel Kurbas 16 silmaga. Uros Lukovic kogus 14 punkti ja 12 lauapalli.

Mäng algas rabedalt mõlemalt poolelt ning mängitud oli peaaegu kaks minutit, kui Bamba Fall skoori avas. Avaveerand siiski kaotati 12 : 19. Pidurdamatus hoos oli ilmeksimatult väljakult tabanud Tanel Kurbas, kes tõi tartlastele 7 punkti. Meie õnneks tabasid tartlased viiest teenitud vabaviskest vaid ühe. Passiivsed olime ka lauavõitluses, mille kaotasime 4:10.

Teisel veerandajal jätkus Rocki pidu. Palju pahandust tegi korvi all Uros Lukovic, kelle arvel poolajaks oli kogunenud 12 punkti ja 7 lauapalli. Kalevlaste lippu hoidus kõrgel Rain Veideman, kes kogus esimesel poolajal 10 silma. Lauavõitluse ülekaal oli aga tartlastel mäekõrgune – 25:10, seejuures tartlased olid kätte saanud 11 lauapalli ründest. Seega hoolimata võrdest visketabavusest olime poolajaks jäänud 28 : 41 kaotusseisu.

Kolmas veerand algas aga hästi. Ilmselt riietusruumis peetud nõupidamisest oli kasu kuna pooleteist minutiga tehti kiirelt 6 : 0 spurt ning vahe vähenes. Eriti tuleb siinkohal kiita Tanel Sokku, kes oli ise resultatiivne ning vedas ka kaaslased järgi. Sisuliselt viie minutiga tehti 15 : 4 spurt ning jõuti peaaegu viigini. Seejärel algas aga Janar Taltsi show, kes tabas mitu kaugviset ning vedas Rocki taas ette. Kalevi poolel hakkas üha enam aga domineerima Bamba Fall. Kolmas veerandaeg kokkuvõttes 23 : 15 võideti, kuid Tartu oli ikkagi veel 5 punktiga juhtimas (51 : 56). Kalevlased olid lauavõitluses aga taga juba 21 : 35! Vabaviskeid seevastu oldi tabatud 17st 7, mis tegi protsendiks 41,2 vaid.

Neljas veerandaeg jätkas võrdne heitlus ning 4:17 jäi mängida, kui Tanel Sokk viis üle pika aja kalevlased 66 : 65 ette. Kiirelt veel üks korv Sokult ning kalevlaste visketabavus kerkis 52%-ni lausa ning tartlased võtsid pärast time-outi üles maa-ala, mille murdmisel jäime paraku kohe hätta ning lisaks tabas Janar Talts ka oma viienda kolmese juba! Vastust ei jäänud võlgu ka Vlad Moldoveanu, kes tabas samuti lühikese aja jooksul 2 kaugviset. Lõpp kuulus siiski Kalev/Cramole ning nii jätkatakse koduses liigas puhaste paberitega. Mängulõpuks oli kalevlased tabanud väljakult 52,5%-lise täpsusega aga vabaviskeid realiseeriti vaid 47,7%-lise täpsusega. Lauavõitlus tõsi kaotati 28 : 43.

Alar Varrak ei jäänud pärast mängu rahule mängupildiga üldiselt, mis eelmistes mängudes on olnud oluliselt parem tema sõnul. „Võit on võit aga raske nädal on olnud. Teisipäev 15 tundi reisida, kolmapäeval väga raske emotsionaalne kaotus ning 17 tundi tagasireisimiseks neljapäeval. Tänasel mängule jättis kindlasti see oma pitseri aga õnneks suutsime ennast piisavalt ikkagi kokku võtta,“ lisas Varrak.