Südi võitlus, ent taas kaotus06-03-2016

king NN

Kalev/Cramo andis Nižni Novgorodile taaskord kõva lahingu, kuid kaotas 66:80 (35:42).
Enne viimast veerandaega oli Kalevi kaotusseis vaid viis punkti, siis vähendas poolehoidjaid siilisoenguga üllatanud Mario Delaš kahe korvi abil kaotusseisu vaid ühele punktile. See tähistas Kalevi 10:0 spurti.
Alles mõni minut enne kolmanda veerandaja lõppu juba 12-punktilises eduseisus olnud vastased sattusid kergesse segadusse ja Ainars Bagatskis võttis kalevlaste hoo jahutamiseks aja maha. Kalev jätkas esialgu siiski hästi ja Shawn King viis Kalevi esimest korda pärast mängu avaminutit juhtima. Siis aga sai vastaste külalislahkus otsa. Mõlemad lauad võeti enda kontrolli alla, kaitse loksus paika ning Strebkovi kaugvise käivitas vastaste 15:3 spurdi, mille vältel Kalev teenis viie minuti vältel punkte vaid vabavisetest. Kaks minutit enne mängu lõppu juhtisid väljakuperemehed 75:64 ja sellega oli mängu saatus otsustatud.
Täna vaid kaheksa mehega läbi ajanud (Morris Curry ja Janar Soo platsil ei käinud) Kalevi parimad olid Rolands Freimanis 14, Shawn King 13 (lisaks 10 lauda) ja Rain Veideman 11 (lisaks 6 korvisöötu) punktiga. Võitjate poolel kogus Rasid Mahalbasic 16 punkti, Victor Rudd 15 punkti ja 14 lauda. Lauavõitluse võitsid vastased 40:33, korvialusest tsoonist teenis Nižni 46 punkti, vabavisetest teenis vastane 12 punkti meie nelja vastu.
Kalev/Cramol on nüüd 6 võitu ja 16 kaotust, unistuste esikaheksa on viie võidu kaugusel ehk sisuliselt käeulatusest väljas. Võitlus jätkub selle nimel, et lõpptabelis edestada Soome, Läti, Kasahstani ja Valgevene esindajaid. 15. märtsil võõrustab Kalev Volgogradi Krasnõi Oktjabrit.