ŠOKK23-03-2017

17458271_1278698138834568_6257721198195146880_n

BC Kalev/Cramo ei suutnud ajalugu teha ja klubi ajaloos esmakordselt Balti Korvpalliliiga finaali jõuda. Prienai Vytautase vastu mängiti võõrsil maha 14-punktiline eduseis ja kaotati 77:88 (35:29) ehk kahe mängu kokkuvõttes viie punktiga. Vytautase, kes Balti liiga finaalis mänginud ka 2013. ja 2014.aastal, finaalivastane selgub homme. Variandid on: Pasvalyse Pieno Zvaigzdes või Tartu Ülikool.

Vitali Ljutõtš tõi Kalevile 19, Branko MIrkovic 16 ja Erik Keedus 11 punkti. Ründelaua 18:9 võitnud ja teise katse visetest 20:8 punktivahe teeninud Vytautase parimad olid Regimantas Miniotas 21, Vytenis Lipkevicius 17 ja Darius Gvezdauskas 16 punktiga –
mitte just Euroopa korvpalli esimese suurusjärgu tähed.

Kalev alustas ometi hiilgavalt. Kodumeeskond küttis mööda esimesed kuus kaugviset ja nelja minutiga juhtis Kalev 8:2. Üheksandal minutil 13:7. Avaveerandil tabasid vastased 4/16, sh kaugelt 1/10. Meil vastavalt 6/17 ja 0/3.
II veerandaja alguses kärises Soku kaugviskest vahe seitsmele ja Tollefsen tegi kaugelt juba 21:11. Kui vastaste kaugvisked ei leidnud endiselt kuidagi teed korvi (korraks isegi 1/13), siis meil tabas Keedus lausa kaks korda järjest ja 16 minutiga oli seis 29:15 ehk kahe mängu kokkuvõttes +20!

Keeduse kolmas viga lõi Kalevi pisut rütmist välja, vastased tegid kiire 6:0 spurdi, kuid Mirkovici tabamus kaheksalt meetrilt rünnakuaja lõpus hajutas esimesed murepilved. Poolaja lõpuks hakkasid vastased aga tabama ja vahe vähenes kuuele – 35:29.

Teise poolaja alguses sai viiendal katsel lõpuks kolmese sisse Delininkaitis. Vastaste järgmisel rünnakul tegi Keedus neljanda vea ja leedulaste rong hakkas hoogu koguma. Juuniorina maksimumi võtnud (kolm EM-tiitlit pluss MM-kuld) Vytenis Cizauskas vähendas vahe ühele punktile, õnneks tal ka juba neli viga. Ljutõtši korvidest juhtis Kalev veel 44:39. Ent veerandaja lõpp kuulus juba selgelt vastasele – iseloomulikuks lahenduseks rünnakul kujunes masendav variant – ründelaud pluss kolmene. III veerandaja viimase minuti jooksul tabas Delinikaitis kaks korda järjest kaugelt ja viimasele veerandajale mindi juba Vytautase 54:51 eduseisus. Kaheksa minutit enne lõppu jäi Kalev esmakordselt kokkuvõttes kaotusseisu ja Vytautase 13:0 vahespurt oli tõsiasi.
Ehk kui esimest 16 minutit domineeris Kalev 29:15, siis järgmise 16 minuti seis vastastele koguni 46:22… ja hullemaks läks. Kaks minutit enne mängu lõppu juhtis vastane juba 78:61.
Viimased sada sekundit oleks peaaegu kujunenud omamoodi imeks. Sokk tabas kaks vabaviset, pärast vastaste pallikaotust kohe ka kolmese. Veel üks valesööt ja Mirkovic realiseeris kiirrünnaku – kaotusseis 68:78 polnudki enam lootusetu. Vastased tabasid vabavisked ja Mirkovic omakorda lauapõrkest kolmese. Vahe kahe mängu summas miinus kolm. Vastased eksisid ja Ljutõtši kaugvise viigistanuks kokkuvõttes seisu, kuid ei… Lõpusekundid kuulusid juba kodumeeskonnale.