Siberist võidulisa ei tulnud09-03-2014

devin_gibson_palliga

VTB Ühisliiga mängus kohus Kalev/Cramo Krasnoyarskis kohaliku Enisey meeskonnaga ja pidi taaskord vastu võtma kaotuse 98:85.
Mäng algas Kalevi jaoks hästi. Rain Veidemani ja Bamba Falli eduka tegutsemise tulemusel kasvatati skoori kodumeeskonnaga võrdselt. Kalev juhtis seisul 13:12, seejärel aga lasti Enisey meeskonnal teha 8-0 vahespurt ning esimene veerand lõppes seisul 26:20 Siberi meeskonna kasuks. Teisel veerandil suutis Kalev/Cramo Devin Gibsoni eestvedamisel tagasi mängu tulla ning mängus püsida. Veel minut enne poolajale minekut oli Kalevi kaotusseis vaid 2-punktiline 42:44, kuid seejärel viskas vastane viimase minutiga 6 punkti. Kalev ise ainsatki vastukorvi aga ei teinud ning seis jäi poolajaks Enisey meeskonna kasuks 50 :42.

Teine poolaeg kulges Enisey dikteerimisel. Kalev suutis küll vastu hakata ja nii-öelda mängus püsida, kuid päris otsustavat käiku välja mängida ei õnnestunud. Teisel poolajal paistisid skoori tegemisega Kalevi poolel silma Vlad Moldoveanu ja Gregor Arbet. Neljandal veerandil kahanes vahe Vlad Moldoveanu vabavisete järel vaid 3-punktiliseks – 74:77, ent seejärel läks Enisey oma teed. Mängu lõpp oli pigem vormistamise küsimus. Lõppskoor 98:85.

Kalev/Cramo poolel olid resultatiivsemad Vlad Moldoveanu 16 ja Devin Gibson 15 punktiga. Gregor Arbet lisas 13 punkti. Vastastest viskas Christian Burns 20 punkti.

Kalevile oli see 14.daks kaotuseks 2 võidu kõrval. Ühisliigas on jäänud pidada veel kaks mängu. Järgmisel pühapäeval, 16. märtsil kohtutakse Saku Hallis Spartakiga. Mängu algus kell 17.00.
Viimane mäng Ühisliigas mängitakse 23.märtsil Vilniuses Rytasega.