SEE OLI VÕIMAS! Alistati Ukraina tippklubi Donetsk!13-01-2013

2013.01.13_donetsk

BC Kalev/Cramo võttis VTB Ühisliigas teise võidu järjest, alistades pingelises ja raskes mängus Euroliiga ning NBA taustaga mängijatest koosneva Ukraina tippklubi Donetski.

BC Kalev/Cramol ei saanud tänasel mängul oma panust anda koguni kolm meest – Rait Keerles, Frank Elegar ning Gary Wilkinson. Nendele lisandus veel kolmandal veerandajal Keith McLeod, kelle vigastuse detaile veel meeskonna füsioterapeut Priit Lehismets öelda ei osanud.

Juba enne mängu algust oli selge, et tulemas on väga raske mäng, kuna kolm pikka meest oli vigastustega pingil. See tähendas, et Bamba Fall pidi hakkama saama kogu Donetski eesliiiniga, kus sellised nimed nagu Fessenko, Songaila ja Fischer.  Alar Varrak saatis esiviisikuga Bambale appi Toomas Raadiku ning nüüd võime tõdeda, et see oli ainuõige otsus!

Saku Suurhall oli meeldivalt publikuga täidetud ja tasavägine ning põnev mäng ei jätnud kedagi külmaks. Viimaste sekundite põnevust vaadati lausa püstijalu ja seda pole Saku Suurhallis kaua juhtunud!

Ja oli, mida vaadata! Donetsk võitis napilt esimese veerandi 17:16, kuid poolaja lõpuks juhtis BC Kalev/Cramo nelja punktiga 29:25. Kolmandal veerandil oli meie meeskonnal väike mõõn ning Donetsk tegi 20:10 spurdi ja viimasele veerandile mindi vastu 39:45 kaotusseisus. Kui esimesel veerandil säras Gert Dorbek siis neljandal veerandil sai kodupublik tõdeda, et vana hea Armands Škele on tagasi. Tema teravused ja viimane tabav vabavise olid just need, mis tõid Kalevi tagasi mängu ning viisid punktiga juhtima. Ja Škele viskas oma punktidest tervelt 11 otsustaval neljandal veerandil. Donetski viimane rünnak lõppes meie õnneks ründeveaga ja BC Kalev/Cramo võttis väga magusa võidu 61:60.

Meie parim oli Armands Škele 20 punkti ja Bamba Fall 16 punkti ning 12 lauapalliga. Kiidusõnu sai Alar Varraku käest ka tubli mängu teinud Toomas Raadik. Donetski poolt tegi pahandust kõige rohkem Darius Songaila 20 punktiga.

Kalev/Cramol on nüüd VTB Ühisliigas 3 võitu ja 8 kaotust.

Peale võidukat mängu andis BC Kalev/Cramo president Ivar Valdmaa teada, et peatreeneri kohusetäitjaks määratud Alar Varrak jääb meeskonna etteotsa hooaja lõpuni.

Vaata ka pilte: BC Kalev/Cramo vs BC Donetsk