See kuld on meie!27-05-2016

võittt

BC Kalev/Cramo krooniti 2016.aasta Alexela Korvpalli Meistriliiga võitjaks. Finaalseeria viiendas mängus alistati Tartu Ülikool/Rock koguni 81:54 (44:23) ja seeria võideti mängudega 4:1.
Rock alustas hästi ja juhtis viiendal mänguminutil 6:4, samas oli tartlastel kirjas juba viis isiklikku viga. Pärast televisiooni-taimauti kuulus mäng aga juba selgelt Kalev/Cramole. Esmalt tehti 9:0 vahespurt, võideti avaveerand 18:8 (Morris Currylt 10 punkti) ning teisel veerandajal kontrolliti mängu juba totaalselt. Poolaja võitis Kalev/Cramo 44:23. Curryl oli kirjas 16 punkti. Tartlaste avapoolaja 23 on sel sajandil finaalmängudes avapoolajal kogutud väikseim punktisumma (2006.aastal viskas Rock ühes mängus Kalevi vastu 24).
Ka teine poolaeg ei toonud mängu käiku muutusi – Kalev domineeris nii rünnakul kui kaitses, justkui polekski tegu finaaliga. Ainsa intriigina jäi õhku küsimus, kas vahe jääb lõpuks alla 30 punkti – nimelt on sel sajandil finaalmängudes vaid korra jäänud vahe üle 30, sedagi 2010.aastal, kui finaalis mängisid Rock ja Tarvas. Tallinna ja Tartu klubide vahelise rivaliteedi ajastul (alates aastast 2000) on suurim vahe finaalseeria mängus olnud 29 (Rock – Kalev 51:80, aastal 2006).
Morris Curry kogus viimases mängus 19 punkti (kaugelt 5/5!), Rolands Freimanis lisas 15, Rain Veideman ja Shawn King 10 punkti. Viimast aastat võimsa brändinime „Rock“ all mänginud tartlaste parimad olid Kristen Meister, Karolis Petrukonis ja Evaldas Žabas 9 punktiga.
Kalev võitis lauavõitluse 44:25 (ründelauad 15:5), tabas 8 kaugviset Rocki 3 vastu ja 21 vabaviset Rocki 11 vastu.
Finaalseeria kõige väärtuslikumaks mängijaks tunnistati Rolands Freimanis, Utilitase efektiivseima mängija auhinna sai Shawn King.

Alar Varrakule oli see kaheksas Eesti meistritiitel (neist kaks mängijana), Martin Müürsepale seitsmes (neist kaks mängijana), Gregor Arbetile kuues, Sten Sokule ja Rain Veidemanile teine ning ülejäänutele esimene.
Mario Delaš on varem tulnud Horvaatia, Leedu ja Balti liiga meistriks, Shawn King Valgevene ja Rolands Freimanis Läti meistriks.