See kuld on meie! 4:0!22-05-2017

18620000_1332866096751105_4235100918794996645_n

BC Kalev/Cramo klubi ajaloo üheksas meistritiitel tuli numbritega 91:62 ja seeriavõiduga 4:0. Neljas kohtumine Raplas oli tasavägine kuni kolmanda veerandaja keskpaigani, mil Kalev tegi seisult 52:47 otsustava 14:0 spurdi ja asus enne viimast veerandaega juhtima 66:47. Viimased 10 minutit kujunesid meistritiitli vormistamiseks, viimastel minutitel oli Kalevil platsil viisik Dorbek-Haller-Eichfuss-Keedus-Tass.

Mark Tollefsen ning finaalseeria kõige väärtuslikumaks mängijaks tunnistatud Branko Mirkovic kogusid täna 18 punkti, Cedric Simmons 12 ja Sten Sokk 11 punkti. Kalev tabas kaugelt 11/25 ja lähiviskeid koguni 25/37 ehk 68%-liselt. Vastaste viskeprotsent jäi alla 40, Domen Bratozilt neile täna 22 punkti.

Gregor Arbetile oli tänavune meistritiitel tema karjääri seitsmes. Sama palju tiitleid on iseseisvusajast vaid Marek Doroninil.

Alar Varrak kerkis aga neljanda tiitlivõiduga Eesti iseseisvusaja edukaimate peatreenerite sekka, vaid Üllar Kerde võib samuti nelja tiitliga uhkustada.