Saime lõpuks 100 täis22-10-2015

bransid

Ajalooline päev Alexela Korvpalli Meistriliigas – veel kunagi polnud kaks võõrleegionärist venda teineteise vastu mänginud – tõi Kalev/Cramole turniiritabelisse seitsmenda võidu ja mis fänne ehk eriti rõõmustas – üle pika aja sai meeskond ka 100 punkti täis. Sel hooajal oli kahes mängus „maagilisest“ numbrist puudu jäänud vaid üks korv, viimati jõuti 100 punktini pool aastat tagasi, kui TTÜst käis jõud üle numbritega 101:52.

Tänane mäng oli märksa tasavägisem – mis pole ka ime, arvestades, et TTÜ treeneripingil on sellest hooajast Kalev/Cramos karastuse saanud Rait Käbin ja põhitegijate seas samuti kauaaegne kalevlane Kristjan Kitsing. Kalev/Cramo võidunumbrid olid 100:84. Vennad Brandis ja Corey Raley-Ross tulid väljakule juba algviisikutes ja nii võimsat debüüti, kui Corey täna näitas, tuleb harva ette. Ainuüksi avaveerandil kõmmutas mees Kalev/Cramo korvi 14 punkti ja eeskätt tänu tema panusele püsis mäng igati tasakaalus. Avaveerand 22:22. Poolaja lõpuks Kalev/Cramo ette 48:42 ja teine poolaeg oli juba kindlalt favoriitide kontrolli all. Publik sai nautida mitmeid uhkeid pealtpanekuid, millest efektsemaid pakkus Brandis Raley-Ross. Tema oli ka täna Kalev/Cramo resultatiivseim 15 punktiga. Josh Boone lisas 14 punkti ja hankis 10 lauda, Marco Killingsworthi vastavad numbrid olid 14 ja 8. Rolands Freimaniselt veel 13, Erik Keeduselt 12 ja Rain Veidemanilt 11 silma.

TTÜ parimaks jäigi Corey Raley-Ross 22 punkti ja 6 lauapalliga, Kristjan Kitsingult samuti vägevad numbrid – 20 pluss 11. Kiur Akenpärg lisas 16, Rait-Riivo Laane 14 punkti ja 6 korvisöötu.

Peatreener Alar Varrak ütles pärast mängu Delfi TV-le antud lühiusutluses, et on meeste tegutsemisega rünnakul jätkuvalt rahul, seevastu kaitses on teineteisemõistmisest veel vajaka ning arvestades ülitihedat mängugraafikut ei ole ka erilisi võimalusi treeningutel seisu parandada.
Kalev/Cramol on nüüd kindla liidrina 7 võitu, TTÜle oli see alles esimene mäng sel hooajal ja tabelis on neil seega kaks kaotust.
Juba pühapäeval võõrustab Kalev/Cramo VTB-liiga uustulnukat Tbilisi Vitat, sejärel algab eurosari. Alexela meistriliigas peavad kalevlased järgmise mängu alles novembri lõpus Rakveres.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.