Rytas ei kinkinud midagi15-12-2013

vlad_vs_palacios

BC Kalev/Cramo lootused Vilniuse Lietuvos rytasele jõulueelne „matsipakk“ kinkida luhtusid. Nimekas vastane rebis teise veerandaja keskel tehtud 11:2 vahespurdiga ette ning hoidis turvalist edu lõpuni. Lõpunumbrid 76:68 tähendasid Rytasele seitsmendat võitu üheksast mängust. Kalev/Cramol on kaheksast mängust kaks võitu. Et nii Krasnojarski Jenissei kui Peterburi Spartak olid täna võidukad, langes Kalev turniiritabelis eelviimaseks. Et kalevlasi ootab nüüd viiemänguline välismängude seeria, võib tabeliseisu nimetada kurjakuulutavaks.

Kalevi parim oli täna mõnevõrra üllatuslikult Devin Gibson, kes kogus 17 punkti ja 6 lauapalli – seni oli tema „hooaja tippmark“ VTB-Ühisliigas vaid 8 punkti. Frank Elegar lisas 13 punkti ja 9 lauda, Ty Abbott 12, Vlad Moldoveanu 9 ja Tanel Sokk 8 punkti. Kalevlaste sooritusele vajutas pitseri Rain Veidemani puudumine, kes hankis endale vigastuse TTÜ vastu neljapäevases mängus.

Võitjate parimad olid serblane Stevan Jelovac 23 punktiga. Renaldas Seibutis lisas 17 punkti. Kalev kaotas laua 31:38 (enne tänast juhiti liiga edetabelit nii üldlauavõitluses, kui ründelauapallides!), teenis vabavisetest 21 punkti vastaste 10 vastu, kuid  mäng kaotati tänu kehvale lähivisketabavusele – Kalev sai sisse vaid iga kolmanda lähiviske (19/49).

Kalev alustas mängu väga hästi – suurem osa avaveerandist oldi napis eduseisus, iseäranis hästi mängisid Gibson ja Fall. Paraku suutis Rytas teha teisel veerandajal Seibutise ja Songaila korvidest 11:2 spurdi ning rebida ette 33:25. Poolaja lõpuni Kalev lähemale kui 5 punkti ei jõudnud ning poolaeg lõppeski meie poolt vaadates 33:38.

Kolmandal veerandajal oli mäng mõlemalt poolt kõikuv – esmalt said vastased juba 10 punktiga ette, seejärel aga õnnestus kodumeeskonnal Abbotti, Gibsoni ja Elegari korvidest jõuda vaid kolme punkti kaugusele (45:48). Paraku järgnes vastaste kiire 9:0 spurt, misjärel vahe kärises seni suurimaks ehk 12-punktiliseks.

Veel ei heitnud Kalev püssi põõsasse – Soku ja Moldoveanu korvidest jõuti veel viie punkti kaugusele (55:60), ent pidurdamatusse hoogu sattunud Jelovac viskas poolteise minutiga 8 punkti ja aitas vastastel teha otsustava 12:4 lõpuspurdi. Kui mängida jäi kolm minutit, oli Kalevi kaotusseis tänase mängu suurim – 13 punkti ehk 59:72 ja sellega oli mäng paraku tehtud.

Alar Varrak: „Oli hea võitlus ja südikas mäng meie poolt, kuid paraku 1-2 käiku jäi täna puudu. Mehed olid küll väga tublid aga eks Rytas on Rytas ja seitsme mehega neid murda on keeruline. Meil olid omad võimalused aga paraku mõnel hetkel me ei tabanud vajalikke viskeid.“