Rocki vastu kolmest kolm!30-01-2016

IMG_4199

Kalev/Cramo sai Alexela Korvpalli Meistriliigas magusa võidu, kui verivaenlane Tartu Ülikool/Rock alistati kodusaalis 83:75 (44:40). Seega on Rockist sel hooajal jagu saadud kõigis kolmes mängus (sh karikafinaal).
Rolands Freimanis panustas vägevad 26 punkti ja 8 lauda, rasketel hetkedel julgelt mängu enda peale võtnud Morris Curry lisas 13 punkti ja 5 korvisöötu, Mario Delaš samuti 13 punkti, lisaks 8 lauda, ning Rain Veideman 12 punkti. Rocki poolel hiilgas Brian Harper 28 punktiga, neist 20 avapoolajal. Kalevi vastu ikka ja jälle hästi mängiv Tanel Sokk lisas 14 ja palju eksinud (visked 3/10, neli pallikaotust) Evaldas Žabas 12 punkti. Liimist lahti oli ka Janar Talts, kes tabas 12 viskest kolm, piirdudes 7 punktiga, küll aga kogus ta mängu parimana 9 lauda. Kalev kaotas laua 36:38 (ründelauad 5:11), kuid tegi vähem pallikaotusi ning tabas paremini nii lähi-, kaug- kui vabaviskeid.

Tartul puudusid täna Tanel Kurbas, Timo Eichfuss ja Marek Doronin, Kalevil Janar Soo ja Sten Olmre. Esimest korda nägi Eesti rahvas Shawn Kingi, kes täna siiski platsile ei pääsenud.
Tasavägise mängu murranguhetked jäid viimase kuue minuti sisse. Viimast veerandaega 65:60 eduseisult alustanud Kalev jäi kolmeks minutiks kuivale – Rocki maa-ala kaitse toimis hästi – ning kaotusseisu 65:67. Vähe sellest – Erik Keedus sai viienda vea. Mõõna lõpetas Delaš. Veidemangi lisas korvi ja Kalev oli taas ees 69:67. Talts aga viigistas. Curry kaugvise viis Kalevi taas ette, Harper vähendas vahe taas minimaalseks, kui vägeva soorituse tegi Delaš, kes tabas ja teenis ühtlasi Harperilt neljanda vea. Vabavise kasvatas vahe taas neljale, kuid kiire korviga vastas Gert Dorbek.

Mäng kiskus närviliseks. Lihtsatest kohtadest eksisid Talts, Arbet, vennad Sokud. Ligi kahe minuti jooksul tõi ainsa punkti vabaviske tabanud Žabas. Mängida jäi alla kahe minuti, kui Kalevi edu oli vaid punkt. Freimanise ründelaud ja korv kasvatasid vahe taas kolmele. Järgesid möödavisked Taltsilt, Žabaselt ja Tanel Sokult, lisaks pallikaotus ja viies viga Harperilt. Sten Soku vabavisked 31 sekundit enne lõppu kasvatasid vahe viiele ja kui Žabas 21 sekundit enne lõppu vabaviske mööda viskas, ise ründelaua sai, kuid palli auti põrgatas, oli mäng tehtud. Arbeti ja Delaši vabavisked vormistasid lõppseisu.

Kalev/Cramol on nüüd 22 võitu, Rockil 18 võitu ja 4 kaotust. Suure vastasseisu järjekordne vaatus toimub 25.veebruaril Tartus. Pärast tänast on aga selge, et põhiturniiri esikohast jääb Kalev/Cramo ilma vaid siis, kui kaotab (lisaks järelejäänud mängudele Rockiga ka) mõne „topeltmängu“ – mängida on jäänud veel Rapla, Pärnu, TLÜ/Kalevi ja TTÜga.

Peatreener Alar Varrak oli võiduga mõistagi rahul, ent pidas päeva olulisimaks sündmuseks (vähemalt selline mulje mängujärgsest intervjuust jäi) siiski ööl vastu tänast Tallinna jõudnud Shawn Kingi saabumist, sest nüüd peaks seni lekkiv korvialune kaitsemäng ning olukord lauavõitluses oluliselt parenema.