Raske võit Valgast15-11-2016

timmu1

BC Kalev/Cramo jätkas koduliigas võidukalt, kui ülipingelises mängus saadi võõrsil jagu Valga-Valkast 79:73. Seejuures avapoolaja kaotasime koguni 31:38. Tasavägise teise poolaja kangelasteks kerkisid viimase nelja minutiga 8 punkti visanud Sten Sokk ja kolmanda veerandaja lõpus poolteise minutiga 9 punkti visanud ning kokku 28 punkti panustanud Vitali Ljutõtš. Demonte Harper lisas 21 punkti. Kodumeeskonnale tõi Kristo Saage 18, Renato Lindmets 15, Viljar Veski 13 ja igilikur Valmo Kriisa 7 punkti. Valga võitis ründelaua 9:4, tabas 10 kaugviset (Kalev – 5) ja tegi vähem pallikaotusi (10:11), ent parem tabavus lähivisetel ja vabavisetest teenitud punktid (7:14) andsid napi paremuse Kalevile.

Valga domineeris avapoolaega pea täielikult, jättes meile vaid mõnes üksikud helgemad hetked. Kui mängitud oli 8 minutit, juhtis kodumeeskond 21:14.

9:0 spurt tõi Kalevile küll avaveerandi võidu, kuid teisel veerandajal suudeti mängust tabada vaid neli viset (12st, lisaks 5 pallikaotust). Veerandaja keskel 8:0 spurdi teinud Valga asus juhtima 38:31. Eriti heas hoos oli Viljar Veski, kes pakkus publikule nii kaugviskeid kui ka pealtpaneku.

Kolmanda veerandaja lõpus Kalev kosus. Neljal rünnakul järjest tabanud Ljutõtš vedas Kalevi kuuepunktilisest kaotusseisust välja ja viimast mänguveerandit alustati juba viigiseisult.  Ootuspärast murrangut tuli aga veel oodata. Kristo Saage, Sandis Silavsi ja Renato Lindmetsa korvid hoidsid kodumeeskonda ees ja kui mängida jäi viis minutit, oli seis veel viigis. Alles siis suutis Kalev favoriidiseisuse maksma panna – seni nulli peal olnud Sokk tabas kaks kaugviset ja sinna otsa ka kahese ning lõppnumbrid vormistas noor isa Erik Keedus vabavisetest.